Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

CHLOPCY Z PLACU BRONI - Kocham Cie
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

09.02
2016
Profesorowie PK na portrecie i w karykaturze

Profesorowie PK na portrecie i w karykaturze

 
Profesorowie PK na portrecie i w karykaturze
Niecodzienną wystawę portretów i karykatur siedemdziesięciu dwóch profesorów Politechniki Krakowskiej będzie można oglądać do 25 lutego w galerii „Kotłownia”. Autorem obrazów i grafik jest Tytus Byczkowski. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 11 lutego o godz. 17.00.

Tytus Byczkowski (ur. 1954 r.), poznański artysta malarz, przede wszystkim portrecista i karykaturzysta, obecnie mieszkający w Zakopanem. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. W dorobku ma 20 wystaw indywidualnych malarstwa (w tym również pejzażu) i 18 wystaw indywidualnych karykatury portretowej, oraz kilka wystaw zbiorowych na terenie kraju i za granicą.


Jako rysownik przez kilka lat brał udział w ogólnopolskich programach telewizyjnych. W TV Biznes prowadził swój autorski, cykliczny program „Słówkiem i kreską”. Artysta prowadzi również działalność publicystyczną.


W 2003 roku wydał dwie książki: „Stara Baśń od kuchni” przedstawiająca kulisy realizacji filmu „Stara Baśń” J. Hoffmana, oraz „Moje życie, moja wiara - artyści sceny i estrady o sobie”, na którą składają się wywiady z gwiazdami polskiej piosenki i filmu, wraz z karykaturami.


Autor albumów: „Karykatury ludzi Poznania” (2005), „PTS słówkiem i kreską” i „Śmietanka Polskiej Gastroenterologii” (2010), „Portrety architektów poznańskich” i „Portrety lekarzy poznańskich” (2012), „Portrety św. Jana Pawła II i wielkich Polaków XX w.” (2014).


Wystawa „Portrety i karykatury profesorów Politechniki Krakowskiej”, od  11 do 25 lutego, w galerii Pawilonu Konferencyjno-Wystawowego „Kotłownia”, ul. Warszawska 24.


Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-15.00.

 

 

 

źródło: www.pk.edu.pl

MG

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners