Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Van Morrison - Van Morrison - 01 Open The Door (To Your Heart) (Radio Edit)
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

11.01
2021
Profesor z PK opracował nowy sposób rozgrywania partii szachowej

Profesor z PK opracował nowy sposób rozgrywania partii szachowej

 
Profesor z PK opracował nowy sposób rozgrywania partii szachowej
Szachy – pasjonująca, strategiczna gra planszowa, która od wieków towarzyszy ludziom. Wydawałoby się, że przez tak długi okres w grze wymyślono już wszystko – nowe strategie, sposoby rozgrywania partii oraz rodzaje szachownic.
Profesor z Politechniki Krakowskiej udowodnił, że jeszcze nie wszystkie pola zostały odkryte i zaprojektował szachy diagonalne.
 
Dr hab. inż. Zbigniew Kokosiński, prof. PK jest pracownikiem Katedry Automatyki i Technik Informacyjnych na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, a prywatnie – miłośnikiem gry w szachy. Nowa metoda gry jest ciekawsza niż szachy tradycyjne, a w dodatku pozwala początkującym graczom na rozgrywkę z bardziej doświadczonymi partnerami. Jak to często bywa, profesor Kokosiński dokonał swojego odkrycia przypadkiem.
 
Jakie dokładnie są założenia szachów diagonalnych, jak profesor je opracował i dlaczego mogłyby się nazywać szachami królewieckimi – odpowiedzi na te wszystkie pytania można znaleźć w grudniowym numerze „Naszej Politechniki”. Zapraszamy do lektury:
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners