Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Big Day - W dzien goracego lata
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

10.11
2021
Prof. Paweł Pławiak dyrektorem do spraw naukowych Instytutu Łączności

Prof. Paweł Pławiak dyrektorem do spraw naukowych Instytutu Łączności

 
Prof. Paweł Pławiak dyrektorem do spraw naukowych Instytutu Łączności
2 listopada prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał dr. hab. inż. Pawła Pławiaka, prof. PK, dziekana Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej, na stanowisko zastępcy dyrektora do spraw naukowych Instytutu Łączności – narodowej instytucji badawczo-rozwojowej w dziedzinie telekomunikacji i technik informacyjnych.

Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy prowadzi prace w zakresie rozwoju sieci telekomunikacyjnej państwa, normalizacji i standaryzacji systemów oraz urządzeń telekomunikacyjnych. Zapewnia wsparcie naukowe, badawcze i techniczne instytucjom państwa. Realizuje prace wykorzystywane w praktyce przez podmioty działające na rynku. Współpracuje też z organizacjami i instytucjami badawczymi, przyczyniając się w ten sposób do integracji środowiska naukowego. Aktywnie uczestniczymy w budowaniu Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ang. European Research Area). Działalność badawcza Instytutu jest ukierunkowana na rozwój nauki i praktyczne zastosowania wyników badań. 
 
Dr hab. inż. Paweł Pławiak, prof. PK (na zdjęciu / fot. Jan Zych), nowy dyrektor do spraw naukowych Instytutu Łączności, 1 stycznia br. objął stanowisko dziekana Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej. Z uczelnią związany jest od 2013 r. Pełnił m.in. funkcję zastępcy kierownika Katedry Informatyki na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji.
 
Prof. Paweł Pławiak w 2012 r. zdobył tytuł magistra inżyniera elektroniki i telekomunikacji na Akademii Górniczo-Hutniczej. Stopień doktora uzyskał również na AGH za rozprawę doktorską pt. „Automatyczne diagnozowanie dysfunkcji mięśnia sercowego na podstawie analizy sygnału elektrokardiograficznego (EKG) przy wykorzystaniu systemu ewolucyjno-neuronowego”, którą obronił z wyróżnieniem w 2016 r. Habilitację uzyskał w 2020 r. na Politechnice Śląskiej (rozprawa pt. „Rozwój metod uczenia maszynowego bazujących na uczeniu zespołowym, głębokim i obliczeniach ewolucyjnych oraz ich fuzji”). 
 
Do zainteresowań badawczych prof. Pławiaka należą: metody uczenia maszynowego (w tym metody inteligencji obliczeniowej), uczenie zespołowe, uczenie głębokie, obliczenia ewolucyjne, klasyfikacja i rozpoznawanie wzorców, przetwarzanie i analiza sygnałów, analiza i eksploracja danych, technologia sensorowa oraz biocybernetyka i medycyna.
 
Naukowiec jest członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Należy do zespołu doradczego MEiN do oceny wniosków i raportów w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy”. Pracuje też w Instytucie Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk. 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners