Circle of Bards - Circle of Bards

Prof. Kazu Blumfeld Hanada wygłosi wykład na PK

W najbliższy czwartek, 26 maja o godz. 12.00 w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” przy ul. Warszawskiej 24 odbędzie się wykład pt. „Threshold of Physicality: Traces of Werkstatt Blumfeld”.

Wydarzenie organizuje Katedra Architektury Miejsc Pracy, Sportu i Usług Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Wykład odbędzie się w języku angielskim w ramach pobytu Kazu Blumfeld Hanady jako profesora wizytującego na Wydziale Architektury PK.

Kazu Blumfeld Hanada ukończył Tama Art University w Tokio oraz Architectural Association School of Architecture w Londynie. Prowadzi w Berlinie biuro architektoniczne „werkstatt blumfeld bau/kunst”. Wykładał na całym świecie, m.in. na Tama Art University, Architectural Association, National Collage of Arts Norway, Bauhaus University Weimar, University of Arts Berlin. Od 2008 r. jest profesorem w Münster School of Architecture.

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół fizycznych i efemerycznych granic architektury podczas transformacji społecznych. Praktyka architektoniczna i badania akademickie tworzą subtelny dialog między teorią, hipotezami, eksperymentami i praktyką.