Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

I AM GIANT - Purple Heart
 



 

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

22.07
2021
Prof. Błażej Skoczeń członkiem Rady Naukowej Narodowego Centrum Badań Jądrowych

Prof. Błażej Skoczeń członkiem Rady Naukowej Narodowego Centrum Badań Jądrowych

 
Prof. Błażej Skoczeń członkiem Rady Naukowej Narodowego Centrum Badań Jądrowych
Prof. dr hab. inż. Błażej Skoczeń z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej został powołany przez ministra klimatu i środowiska na członka Rady Naukowej Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Otwocku-Świerku, w kadencji 2021-2025.

Narodowe Centrum Badań Jądrowych powstało 1 września 2011 r. Jest jednym z największych instytutów naukowych w Polsce, który dysponuje – jedynym w kraju – jądrowym reaktorem badawczym. Główna siedziba Centrum znajduje się w Otwocku (dzielnica Świerk). Zakłady i pracownie naukowe NCBJ zlokalizowane są także w Warszawie i Łodzi. 
 
Narodowe Centrum Badań Jądrowych zajmuje się badaniami podstawowymi z dziedziny fizyki subatomowej (fizyka cząstek elementarnych i jądrowa, fizyka plazmy gorącej itp.) oraz stosowaniem metod fizyki jądrowej i rozwijaniem technologii jądrowych. Centrum produkuje m.in. radiofarmaceutyki, a także urządzenia dla rozmaitych gałęzi nauki i gospodarki, w tym medycyny. NCBJ tworzy infrastrukturę informatyczną i laboratoryjną niezbędną dla wsparcia eksperckiego programu budowy energetyki jądrowej w Polsce. Jest partnerem Wspólnego Centrum Badawczego (ang. Joint Research Centre), stanowiącego zaplecze badawczo-naukowe Komisji Europejskiej. Centrum prowadzi również studia doktoranckie w zakresie fizyki cząstek elementarnych, fizyki promieniowania kosmicznego, kosmologii i astrofizyki, fizyki jądrowej, fizyki i technologii plazmy, fizyki ciała stałego i badań materiałowych, w tym dwa kierunki elitarnych interdyscyplinarnych studiów doktoranckich: w zakresie reaktorów jądrowych nowych generacji i projektowania radiofarmaceutyków.
 
Do zadań Rady Naukowej Narodowego Centrum Badań Jądrowych, w skład której został powołany prof. Błażej Skoczeń (na zdjęciu / fot. Jan Zych), należy m.in.: opiniowanie kierunkowych planów tematycznych badań naukowych i prac rozwojowych oraz finansowych NCBJ, a także rocznych sprawozdań dyrektora z wykonania zadań; zatwierdzanie perspektywicznych kierunków działalności naukowej, rozwojowej i wdrożeniowej; opiniowanie kwalifikacji osób na stanowiska pracowników naukowych i badawczo-technicznych oraz dokonywanie okresowej oceny dorobku naukowego i technicznego tych pracowników; opiniowanie wniosków o przyznanie stypendiów naukowych; przeprowadzanie przewodów doktorskich i habilitacyjnych oraz postępowań o nadanie tytułu naukowego w zakresie posiadanych uprawnień; opiniowanie programów prowadzonych przez Instytut studiów podyplomowych i doktoranckich; opiniowanie regulaminu zarzadzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi oraz prawami własności przemysłowej oraz zasad komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych. 
 
Prof. dr hab. inż. Błażej Skoczeń jest absolwentem Politechniki Krakowskiej. Obecnie kieruje Centrum Projektowania Akceleratorów Wydziału Mechanicznego PK. Od 2019 r. przewodniczy Komisji Ewaluacji Nauki. Odbył staże naukowe na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu (1992) i w Toyohashi University of Technology w Japonii (1993). Pracował również w Institut Français de Mécanique Avancée (2006). Kierował w CERN jednym z zespołów zajmujących się projektem Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC). W 2013 r. został członkiem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Autor około 200 publikacji, książek, raportów i opracowań naukowych, m.in. trzech monografii.
 
 
« powrót
 






 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners