Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Red Box - Chenko
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

08.09
2022
Pracownicy Politechniki uczestniczyli w sztafetowym biegu charytatywnym Poland Business Run

Pracownicy Politechniki uczestniczyli w sztafetowym biegu charytatywnym Poland Business Run

 
Pracownicy Politechniki uczestniczyli w sztafetowym biegu charytatywnym Poland Business Run
W minioną niedzielę, 4 września odbył się 11. sztafetowy bieg charytatywny Poland Business Run. W głównym biegu w Krakowie, a także w innych miejscach Polski i za granicą, pracownicy różnych firm i instytucji zaangażowali się w sportową pomoc w pozyskanie środków na pomoc dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii. W krakowskiej odsłonie Poland Business Run wzięły udział również dwie drużyny złożone z pracowników Politechniki Krakowskiej.
Do tegorocznego Poland Business Run, organizowanego przez Fundację Poland Business Run, zapisało się ponad 32 tys. osób. 9 tys. zawodników uczestniczyło w głównym biegu zorganizowanym w Krakowie wokół Błoń. Zawody odbyły się w formie sztafety 5x4 km. W skład pierwszego zespołu, którego kapitanem był dr inż. Tomasz Majka z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej, weszli: mgr Monika Sieradzka (Centrum Transferu Technologii), dr inż. Aneta Spórna-Kucab (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej), mgr inż. Dorota Markiewicz-Roszak (CTT), dr inż. Anton Pashkevich (Wydział Inżynierii Lądowej). Drugi zespół pod dowództwem mgr. Dawida Gacka (CTT), tworzyli: dr hab. inż. Katarzyna Bizon, prof. PK (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej), dr inż. Katarzyna Bialik-Wąs (WIiTCh), dr hab. inż. Maria Kurańska, prof. PK (WIiTCh), dr inż. Karolina Kula (WIiTCh). 
 
Z informacji organizatorów wynika, że dochód z imprezy Poland Business Run to co najmniej 3 mln zł, tylko z samych opłat startowych. Zebrane środki trafią na protezy, wózki i rehabilitację dla ponad 100 osób z niepełnosprawnościami i po mastektomii.
 
Biegacze z politechnicznych drużyn zachęcają innych pracowników i doktorantów uczelni do przyłączenia się do sportowych inicjatyw. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać chęć dołączenia do drużyny na adres e-mail: tomasz.majka@pk.edu.pl. Wkrótce biegacze z PK wezmą udział m.in. w 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października oraz 8. Cracovia Półmaratonie Królewskim, zaplanowanym na 16 października. 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners