Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Jackson Michael - Dirty Diana
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

04.10
2022
Pracownicy Politechniki Krakowskiej na sportowo zainaugurowali rok akademicki

Pracownicy Politechniki Krakowskiej na sportowo zainaugurowali rok akademicki

 
Pracownicy Politechniki Krakowskiej na sportowo zainaugurowali rok akademicki
Drużyna amatorskich biegaczy z Politechniki Krakowskiej wzięła udział w 15. Biegu Trzech Kopców, który 2 października odbył się w Krakowie. Trzynastokilometrowa trasa wiodła pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. W biegu wystartowało 2709 osób z 17 krajów.
Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 r. Pomiędzy kopcami Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego wiedzie trasa licząca 13 kilometrów, przy czym prawie 1/4 prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu, w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, ponieważ trasa prowadzi naprzemiennie w górę i w dół. W wersji „alpejskiej” w przeważającej części tylko się wznosi. 
 
W politechnicznej drużynie biegaczy znaleźli się dr hab. inż. Katarzyna Bizon, prof. PK, dr inż. Katarzyna Bialik-Wąs i dr inż. Tomasz Majka z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej oraz dr inż. Augustyn Lorenc z Wydziału Mechanicznego,  dr inż. Anton Pashkevich z Wydziału Inżynierii Lądowej i mgr inż. Dorota Markiewicz-Roszak z Centrum Transferu Technologii PK. Wszyscy zawodnicy z Politechniki zameldowali się na mecie. Pasjonaci biegania z PK już po raz kolejny pokazali wolę sportowej walki. Na początku września wzięli udział w sztafetowym biegu charytatywnym Poland Business Run. Teraz szykują się na 8. Cracovia Półmaraton Królewski, zaplanowany na 16 października.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners