Mrozu - Aura

Pracownicy Politechniki Krakowskiej na sportowo zainaugurowali rok akademicki

Drużyna amatorskich biegaczy z Politechniki Krakowskiej wzięła udział w 15. Biegu Trzech Kopców, który 2 października odbył się w Krakowie. Trzynastokilometrowa trasa wiodła pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. W biegu wystartowało 2709 osób z 17 krajów.
Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 r. Pomiędzy kopcami Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego wiedzie trasa licząca 13 kilometrów, przy czym prawie 1/4 prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu, w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, ponieważ trasa prowadzi naprzemiennie w górę i w dół. W wersji „alpejskiej” w przeważającej części tylko się wznosi.

W politechnicznej drużynie biegaczy znaleźli się dr hab. inż. Katarzyna Bizon, prof. PK, dr inż. Katarzyna Bialik-Wąs i dr inż. Tomasz Majka z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej oraz dr inż. Augustyn Lorenc z Wydziału Mechanicznego,  dr inż. Anton Pashkevich z Wydziału Inżynierii Lądowej i mgr inż. Dorota Markiewicz-Roszak z Centrum Transferu Technologii PK. Wszyscy zawodnicy z Politechniki zameldowali się na mecie. Pasjonaci biegania z PK już po raz kolejny pokazali wolę sportowej walki. Na początku września wzięli udział w sztafetowym biegu charytatywnym Poland Business Run. Teraz szykują się na 8. Cracovia Półmaraton Królewski, zaplanowany na 16 października.