Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Drums - How It Ended
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

24.01
2023
Prace studentów PK w Hrubieszowskim Domu Kultury

Prace studentów PK w Hrubieszowskim Domu Kultury

 
Prace studentów PK w Hrubieszowskim Domu Kultury
Od 20 stycznia w Hrubieszowskim Domu Kultury można oglądać wystawę zatytułowaną „HRUBIESZOWSKI DOM Z KLIMATEM l HRUBIESZOWSKIE CENTRUM KOMUNIKACYJNE”. Stanowi ona prezentację prac studentów Politechniki Krakowskiej wykonanych w ramach projektu pn. „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji”.

Wystawa wcześniej była prezentowana na Politechnice Krakowskiej. W Galerii Gil prace studentów można było oglądać od 23 listopada do 8 grudnia 2022 roku. Tym razem zawitała ona do Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Na wystawie prezentowane są prace studentów Politechniki Krakowskiej, które powstały w ramach projektu pn. „Rozwój Lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” w 2022 roku. Zostały one wykonane podczas praktyk inwentaryzacyjnych i pleneru malarskiego w Hrubieszowie w ramach działania „Hrubieszowski dom z klimatem” oraz warsztatów projektowych i prac dyplomowych w ramach działania „Hrubieszowskie centrum komunikacyjne”. Wystawę będzie można oglądać do 31 stycznia.

Do wystawy została dołączona dodatkowa plansza. Przedstawia ona koncepcję Hrubieszowskiego Centrum Komunikacyjnego, która została opracowana przez zespół pod kierunkiem dr inż. arch. Izabeli Sykty. W jego skład weszli pracownicy Politechniki Krakowskiej: dr hab. inż. arch. Agnieszka Ozimek, dr inż. arch. Damian Poklewski-Koziełł, dr inż. arch. Marcin Gierbienis i mgr inż. arch. kraj. Agnieszka Greniuk z Wydziału Architektury oraz dr inż. Mariusz Dudek z Wydziału Inżynierii Lądowej we współpracy autorskiej ze studentami i absolwentami PK – mgr. inż. arch. kraj. Aleksandrą Szczypka, inż. arch. kraj. Magdaleną Marasik i studentem kierunku transport Jakubem Florczykiewiczem.

W maju 2022 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się partycypacyjne warsztaty projektowe pt. „Centrum komunikacyjne Hrubieszowa – nowa brama do miasta”, w których uczestniczyli studenci architektury, architektury krajobrazu i transportu z Politechniki Krakowskiej. Pod okiem pracowników dydaktyczno-naukowych opracowali oni koncepcję Hrubieszowskiego Centrum Komunikacyjnego, której celem było przedstawienie wstępnej propozycji projektowej architektoniczno-funkcjonalnej dla planowanego centrum komunikacyjnego przy ul. Piłsudskiego w Hrubieszowie. Koncepcja została przekazana do Biura Projektu Rozwój Lokalny w Hrubieszowie do dalszych prac projektowych. Ich efektem będzie realizacja dworca autobusowego.

Politechnika Krakowska jest partnerem projektu pn. „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” realizowanego w ramach programu „Rozwój lokalny” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Głównym celem tego projektu jest osiągnięcie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego miasta.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners