Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

GARBAGE - BLOOD FOR POPPIES
 



 

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

17.02
2025
Praca naszej studentki doceniona na Politechnice Białostockiej

Praca naszej studentki doceniona na Politechnice Białostockiej

 
Praca naszej studentki doceniona na Politechnice Białostockiej
Politechnika Białostocka nagrodziła innowacyjne prace dyplomowe, które realizują wyzwania Przemysłu 5.0. W gronie laureatów jest studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Trzecie miejsce w konkursie HI 5.0 HUMAN-RESILIENT-SUSTAIN INNOVATOR 5.0 zajęła inż. arch. Angelika Duda studiująca architekturę krajobrazu.

W konkursie HI 5.0 HUMAN-RESILIENT-SUSTAIN INNOVATOR 5.0 (w skrócie HI 5.0) zwyciężyła Renata Weygand z Politechniki Białostockiej za pracę „Ocena właściwości węgla sorpcyjnego powstałego z alternatywnych surowców”. Drugiej miejsce zajął Łukasz Tymiński (również z Politechniki Białostockiej) za pracę „Analiza właściwości aerodynamicznych samochodu osobowego”. Z kolei trzecie jury przyznało Angelice Dudzie z Politechniki Krakowskiej za pracę „Rewitalizacja terenu przy Młynie Lelitów w Krakowie”.

 

Laureaci konkursu otrzymali nagrody finansowe, a także nominację do udziału w międzynarodowym konkursie „Student Innovation Prize” i płatne trzymiesięczne staże w firmach z regionu białostockiego. Prace w konkursie oceniali przedstawiciele Politechniki Białostockiej, Klastra Przemysłowego Ewoluma oraz największych firm powiatu białostockiego. Konkurs odbył się w ramach projektu „Co-Creative Decision-Makers For 5.0 Organizations” (CoDEMO 5.0.).

 

Nazwisko inż. arch. Angeliki Dudy już niejednokrotnie pojawiało się w artykułach na stronie Politechniki Krakowskiej. Studentka architektury krajobrazu działa w kole naukowym Krajobrazy „Landscapes” i na swym koncie ma sporo osiągnięć zarówno związanych z tą działalnością, jak i indywidualnych. Należą do nich chociażby: pierwsze miejsce w VIII edycji konkursu ogrodniczego „Inspiracje-Aranżacje” (wraz z  Izabelą Niemiec i Małgorzatą Pięciorak), zwycięstwo w konkursie „Zieleń w Mieście” na najlepszy projekt zagospodarowania terenu w przestrzeni publicznej (wraz z Tomaszem Jarógiem) czy nagroda główna w konkursie „EKOMASTERS” (wraz z Daria Bernat i Tomaszem Jarógiem). Angelika Duda jest także beneficjentką programu „Nagrody Santander dla studentów i doktorantów Politechniki Krakowskiej 2024". Działając w Studenckim Kole Naukowym Krajobrazy „Landscapes” Angelika Duda brała udział również w wielu akcjach przeprowadzonych na kampusie Politechniki Krakowskiej, jak np. budowa glebarium.

 

Praca inż. arch. Angeliki Dudy zatytułowana „Rewitalizacja terenu przy Młynie Lelitów w Krakowie”, która zdobyła trzecie miejsce w konkursie HI 5.0, była już wcześniej dostrzeżona na Politechnice Krakowskiej. Została ona bowiem wyróżniona wśród inżynierskich prac dyplomowych w konkursie Dyplom Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej 2024. Promotorką pracy była dr hab. inż. arch. Katarzyna Łakomy, prof. PK. W katalogu prezentującym najlepsze inżynierskie i magisterskie prace dyplomowe wykonane na WA PK w roku akademickim 2023/2024 znajduje się następujący opis projektu Angeliki Dudy: Celem projektu jest rewitalizacja terenu przy starym Młynie Lelitów w Krakowie, uporządkowanie i unowocześnienie miejsca przy budynku oraz rozwinięcie jego  potencjału tak aby mógł stanowić integralną część otoczenia i jednocześnie być miejscem kultury i edukacji. Rewaloryzacja zieleni, renowacja obiektów lub ich zabezpieczenie, poprzez zastosowanie właściwych i innowacyjnych rozwiązań sprawi, że projektowana przestrzeń będzie odpowiedzią na podstawowe problemy jakimi są degradacja, wandalizm oraz brak pamięci o historii tego obszaru. Projekt został podzielony na 6 stref funkcjonalnych obejmujących: komunikację kołową, obszar przed parkiem, reprezentacyjną, wody i zieloną strefę edukacji. Każda z nich ma konkretne przeznaczenie funkcjonalno-przestrzenne. Zwrócono uwagę na istniejący drzewostan i uzupełniono go o roślinność oraz rozwiązania ekologiczne, mające pozytywne oddziaływanie na środowisko. Wprowadzono nowe formy komunikacji i ukształtowania terenu, oparte na swobodnym układzie rabat i ścieżek, wzorowanych na formie kół z dodaniem charakterystycznych przejść imitujących pęknięcia powierzchni.

 
 
« powrót
 






 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners