Blink-182 - What's My Age Again?

2024
Poznaliśmy wyniki konkursu „Architektura betonowa – Gra brył – Dom w krajobrazie miejskim”

Po raz kolejny zwieńczeniem semestralnych prac projektowych studentów architektury Politechniki Krakowskiej (rok 2, semestr IV) był udział w konkursie „Architektura betonowa – Gra brył – Dom w krajobrazie miejskim”. Studencką rywalizację zorganizowały wspólnie Katedra Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury PK oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu. Nagrody w tegorocznej XXIV edycji przedsięwzięcia zdobyły: Kinga Czernek, Ewelina Gryziecka, Anna Szerszeń. Decyzją jury, autorzy 24 prac otrzymali wyróżnienia. 2 lipca w kuluarach budynku WA przy ul. Warszawskiej 24 odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy.

Zadanie młodych architektów polegało na zaprojektowaniu jednorodzinnego, wolnostojącego domu, który usytułowany jest na wskazanej działce w mieście. Studenckie prace oceniało jury w składzie: prof. dr hab. inż. arch. Tomasz Kozłowski, prof. dr hab. inż. arch. Justyna Kobylarczyk, mgr inż. Zbigniew Pilch, dr inż. arch. Anna Mielnik, prof. PK, dr inż. arch. Monika Gała-Walczowska, dr inż. arch. Marek Początko, dr inż. arch. Przemysław Bigaj, dr inż. arch. Grzegorz Twardowski, mgr inż. arch. Piotr Stalony-Dobrzański, mgr inż. arch. Wojciech Ciepłucha. Organizatorzy zadbali o to, by nagrody miały również charakter finansowy.

Decyzją jury, nagrodami w konkursie „Architektura betonowa – Gra brył – Dom w krajobrazie miejskim” uhonorowano projekty: Kingi Czernek (prowadzący: dr inż. arch. Przemysław Bigaj, mgr inż. arch. Marek Kaszyński), Eweliny Gryzieckiej (prowadzący: dr inż. arch. Grzegorz Twardowski), Anny Szerszeń (prowadzący: dr inż. arch. Marek Początko). Pozostałe studentki otrzymały wyróżnienia. W tej grupie znalazły się: Agnieszka Bajan, Natalia Bednarz, Wiktoria Bielska, Weronika Borek, Gabriela Burliga, Wiktoria Chechelska, Zuzanna Dębska, Aleksandra Dobosz, Iga Dobosz, Jakub Gorczyca, Maria Jakubczyk, Joanna Kamińska, Nikoletta Kudroń, Amelia Kwiecińska, Klaudia Łapińska, Małgorzata Łyko, Magdalena Madej, Julia Oświęcimska, Joanna Piwowar, Magdalena Przywara, Anna Sater, Anna Topa, Aleksandra Wilk, Paulina Zając.

Studenckie prace można oglądać w kuluarach I piętra budynku Wydziału Architektury na kampusie PK przy ul. Warszawskiej 24, ale również za pośrednictwem strony internetowej Katedry Projektowania Architektonicznego.