Mela Koteluk - MELODIA ULOTNA

Posiedzenie InnoTechKrak na PK

Inauguracyjne posiedzenie drugiej kadencji Rady Związku Uczelni InnoTechKrak odbyło się 12 grudnia na Politechnice Krakowskiej. W bieżącym roku akademickim Radzie przewodniczy rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Jan Kazior.

InnoTechKrak to pierwszy w Polsce formalny Związek Uczelni. Tworzą go Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska i Uniwersytet Rolniczy. Dzięki Związkowi Uczelni możliwe jest m.in. prowadzenie wspólnych badań i inwestycji, współdziałanie kadry naukowo-dydaktycznej w pozyskiwaniu środków na projekty badawcze i ich realizacji, wprowadzanie wspólnych standardów zarządzania. W ramach związku łatwiejsze jest prowadzenie działań badawczo-rozwojowych dzięki tworzeniu konsorcjów, a także powoływaniu wspólnych centrów i laboratoriów.

Podczas poniedziałkowego spotkania 33 członkom Rady Związku wręczono nominacje na kadencję 2016/2020. Przewodniczący Rady Związku prof. Jan Kazior podkreślił, że jednym z najbliższych zadań Rady InnoTechKrak, jest aktywny udział w konsultacjach środowiskowych, dotyczących nowych zasad prawnych w szkolnictwie wyższym.

Więcej informacji o Związku Uczelni InnoTechKrak znajduje się na stronie: www.innotechkrak.pl.