3 Doors Down - It's Not My Time

Porozumienie o współpracy WIŚ i Sądeckich Wodociągów

Pierwszym ze wspólnych projektów badawczych Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej oraz Sądeckich Wodociągów sp. Z.O.O. jest "Monitoring parametrów jakości wody w sieci w czasie rzeczywistym".

Prezes wspomnianej spółki Janusz Adamek oraz dziekan wydziału WIŚ dr hab. inż. Stanisław Rybicki zapoczątkowali proces, który ma na celu wzbogacić istniejący w przedsiębiorstwie system kontroli sieci o elementy wczesnego ostrzegania na temat zmiany parametrów wody. Najnowsze technologie pozwolą pracownikom działu monitoringu sieci przewidzieć ewentualne awarie oraz zareagować odpowiednio szybko.
O środki na podjęcie działań podmioty będą się ubiegać w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie.