Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Volbeat - Fallen
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

04.02
2022
Pora na X edycję konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”

Pora na X edycję konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”

 
Pora na X edycję konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”
W tym roku Politechnika Krakowska już po raz dziesiąty organizuje konkurs „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Swoją wiedzą o życiu i działalności patrona PK będą mogli wykazać się uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci. Elektroniczna rejestracja do udziału w rywalizacji rozpocznie się 21 lutego i potrwa do 21 marca br.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe, a troje najlepszych uczniów otrzyma nawet 100 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej.

Konkurs o patronie Politechniki Krakowskiej to już niemal tradycja. Każdego roku młodzi ludzie mają okazję poznać niezwykłą biografię Tadeusza Kościuszki. Wszystkie pytania i zagadnienia, z którymi uczestnicy spotykają się w ramach kolejnych etapów rywalizacji, opracowywane są w oparciu o wykaz odpowiednio dobranej literatury. Nad warstwą merytoryczną konkursu czuwa Komisja w składzie: prof. dr hab. Michał Baczkowski (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Historyczny), dr hab. Krzysztof Ślusarek (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Historyczny), dr inż. arch. Krzysztof Wielgus (Politechnika Krakowska, Wydział Architektury), gen. bryg. (r) dr Bogdan Tworkowski, prof. KAAFM (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego), mgr Piotr Kapusta (Muzeum Krakowa), mgr Robert Springwald (wiceprezes Fundacji imienia Tadeusza Kościuszki w Krakowie). Przewodniczącym tego gremium jest prorektor ds. studenckich PK dr inż. Marek Bauer. 
 
Elektroniczna rejestracja do udziału w konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” rozpocznie się 21 lutego i potrwa do 21 marca br. Będzie można jej dokonać za pomocą formularza, który zostanie udostępniony na stronie internetowej kosciuszko.pk.edu.pl. Politechnika do udziału w rywalizacji zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów (zgodnie z regulaminem, w konkursie nie mogą brać udziału studenci kierunku historia). 
 
Konkurs ma formułę dwuetapową. I etap został zaplanowany na 1 kwietnia. Będzie to test wiedzy on-line złożony z 30 pytań zamkniętych. Do finału, który odbędzie się 22 kwietnia, zakwalifikuje się dziesięcioro najlepszych uczestników: pięcioro uczniów i pięcioro studentów. Zwykle wielki finał odbywał się na terenie Politechniki Krakowskiej – zwycięzcy I etapu odpowiadali „na żywo” na zadawane przez prowadzącego pytania otwarte. Niestety, pandemia uniemożliwiła w 2021 r. zorganizowanie finału w tradycyjnej formule. Dzięki zmianom regulaminowym, został przeprowadzony zdalnie – finaliści odpowiadali na 30 pytań zamkniętych w wyznaczonym czasie. Ponieważ sytuacja epidemiczna jest niezwykle dynamiczna, również i w tym roku brana jest pod uwagę możliwość zrealizowania II etapu zdalnie. 
 
Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Zdobywca I miejsca otrzyma laptop i 2000 zł. Uczestnik, który zajmie II miejsce, zdobędzie tablet i 1500 zł. Za III miejsce przewidziano czytnik e-booków i 500 zł. Troje najlepszych uczniów może też liczyć na dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej – nawet 100 punktów na wszystkie kierunki z wyjątkiem architektury krajobrazu i inżynierii wzornictwa przemysłowego. 
 
Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony internetowej konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”, dostępnej pod adresem: kosciuszko.pk.edu.pl. Znajdują się tam wszystkie szczegóły, w tym regulaminu X edycji, wykaz wymaganej literatury i harmonogram. 
 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners