Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Rezerwat - Zaopiekuj Sie Mna
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

27.03
2020
Ponad 30 nowoczesnych kierunków studiów I stopnia. Sprawdź ofertę PK na nowy rok akademicki

Ponad 30 nowoczesnych kierunków studiów I stopnia. Sprawdź ofertę PK na nowy rok akademicki

 
Ponad 30 nowoczesnych kierunków studiów I stopnia. Sprawdź ofertę PK na nowy rok akademicki
Dziś odbywa się Dzień Otwarty Politechniki Krakowskiej w formule „bez wychodzenia z domu”. Będzie to okazja do poznania uczelni oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania, także te związane z ofertą edukacyjną. Politechnika przygotowała na rok akademicki 2020/21 wiele nowoczesnych i ciekawych kierunków.
 
Wielu maturzystów zastanawia się, jaki kierunek studiów wybrać, by w przyszłości znaleźć dobrze płatną pracę w zawodzie? Zadanie nie jest łatwe i dlatego już dziś warto sprawdzić, co oferuje Politechnika Krakowska. Uczelnia pilnie śledzi zapotrzebowanie rynku i dostosowuje swoją ofertę do zmieniających się trendów. W nowym roku akademickim wśród nowości pojawi się geoinformatyka, a więc propozycja dla osób, które – dzięki zdobytej wiedzy – w przyszłości będą tworzyć systemy informatyczne z wykorzystaniem danych przestrzennych. Studenci tego kierunku studiów nauczą się stosowania zaawansowanych technik analizy i kompleksowej interpretacji geodanych i hydrodanych, gromadzonych w obszarach należących do nauk o Ziemi i środowisku. System nauczania oparty na wybieralnych modułach specjalizujących pozwoli poszerzyć kompetencje informatyczne absolwentów o uniwersalne zagadnienia z najważniejszych obszarów informatyki, m.in.: programowania, baz danych, grafiki komputerowej i technik wizualizacji danych, technologii internetowych, komputerowych technik analizy danych. Ponieważ żadna z gałęzi nowoczesnej gospodarki nie może się rozwijać bez dobrze wykształconych inżynierów elektryków i automatyków, Politechnika Krakowska oferuje elektrotechnikę i automatykę – nowy kierunek studiów pozwalający zdobyć wiedzę z zakresu klasycznej automatyki przemysłowej i automatyki w obszarze inteligentnych pojazdów przyszłości. 
 
W ubiegłym roku na Politechnice pojawiły się nowości edukacyjne, które wzbudziły duże zainteresowanie kandydatów na studia. Była to m.in. inżynieria i gospodarka wodna – kierunek kształcący ekspertów przygotowanych do rozwiązywania problemów współczesnych miast, związanych np. ze zmianami klimatu. Rynek pracy czeka również na specjalistów, którzy w kompleksowy sposób będą podejmować działania na rzecz monitorowania i ochrony powietrza oraz poprawy jego jakości. Takie umiejętności i wiedzę zdobędą studenci inżynierii czystego powietrza. W kształceniu specjalistów gotowych do stawiania czoła smogowi pomoże powstające właśnie na PK Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej. W tej unikatowej placówce prowadzone będą badania modelowe i symulacje komputerowe dotyczące dynamicznego oddziaływania na smog i przewietrzanie miast, a ponadto eksperymentalne badania wpływów środowiskowych i klimatycznych na elementy rozwiązań inżynierskich. 
 
Osoby zainteresowane nowoczesnymi materiałami geopolimerowymi, tworzywami i kompozytami polimerowymi, a także zastosowaniem związków organicznych w optoelektronice mogą wybrać z oferty PK inżynierię materiałową, nanotechnologie i nanomateriały lub fizykę techniczną. Z kolei dynamicznie rozwijająca się branża samochodowa czeka na profesjonalistów w zakresie konstruowania, badania i eksploatacji pojazdów samochodowych i źródeł ich napędu, a więc absolwentów kierunku pojazdy samochodowe (jednej z nowości dydaktycznych w 2019 r.). Szczególna uwaga w kształceniu studentów została tutaj zwrócona na zagadnienia związane z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi układów napędowych pojazdów, z bezpieczeństwem transportu oraz oddziaływaniem na środowisko naturalne i aspektami emisji ciepła, hałasu, drgań i toksycznych składników spalin. 
 
Od wielu lat wśród kandydatów na studia na Politechnice Krakowskiej, ogromną popularnością cieszą się takie kierunki, jak: informatyka (w ofercie również informatyka stosowana i informatyka w inżynierii komputerowej), transport, budownictwo, architektura, automatyka i robotyka, inżynieria medyczna, mechanika i budowa maszyn, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna
 
W nowym roku akademickim 2020/21 kształcenie prowadzone będzie na 8 wydziałach Politechniki Krakowskiej: Architektury, Informatyki i Telekomunikacji, Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, Inżynierii Lądowej, Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Inżynierii Środowiska i Energetyki, Inżynierii i Technologii Chemicznej, Mechanicznym. Uczelnia zaoferuje ponad 30 kierunków studiów I stopnia, w tym kierunki w języku angielskim. Kandydaci będą mogli wybrać:
 

architektura
architektura w języku angielskim                                                         
architektura krajobrazu          
 
 
informatyka
matematyka
 
 
elektrotechnika i automatyka
informatyka w inżynierii komputerowej
 
 
budownictwo 
budownictwo w języku angielskim
transport
 
 
fizyka techniczna
inżynieria materiałowa
nanotechnologie i nanomateriały
 
 
energetyka
geoinformatyka
inżynieria i gospodarka wodna
inżynieria środowiska
odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna
 
 
biotechnologia
inżynieria chemiczna i procesowa
technologia chemiczna
 
 
automatyka i robotyka
informatyka stosowana
inżynieria bezpieczeństwa
inżynieria medyczna
inżynieria produkcji
inżynieria środków transportu
inżynieria wzornictwa przemysłowego
mechanika i budowa maszyn 
mechanika i budowa maszyn w języku angielskim
pojazdy samochodowe
systemy i urządzenia przemysłowe
 
 
Studia międzywydziałowe
 
gospodarka przestrzenna
inżynieria czystego powietrza
 

Szczegółowy opis wszystkich kierunków studiów i zasad rekrutacji w Portalu Rekrutacyjnym PK
 
 
Zapoznaj się z treścią Informatora dla kandydatów na studia
 
 
(bk)
 
Fot. Jan Zych
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners