Snow Patrol - This Isn't Everything You Are (Radio Edit)

Ponad 17 mln dofinansowania dla PK

Politechnika Krakowska, jako jedna z 28 polskich uczelni, otrzyma dofinansowanie w ramach konkursu Zintegrowane Programy Uczelni ogłoszonego w 2017 r. przez wicepremiera Jarosława Gowina. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki na początku lutego.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu doskonałości w kształceniu oraz zarządzaniu Politechniką Krakowską, m.in. dzięki:

- dostosowaniu oferty dydaktycznej do potrzeb rynku pracy i społeczeństwa,
- podniesieniu kompetencji studentów i studentek,
- zwiększeniu dostępności programów kształcenia w językach obcych dla studentów z Polski oraz dla cudzoziemców,
- podniesieniu kompetencji kadr dydaktycznych, administracyjnych i zarządczych oraz wsparciu zmian organizacyjnych związanych z dostosowaniem PK do ustawy 2.0.

Dla studentów PK przygotowano także programy szkół letnich w partnerstwie uczelniami z Europy i Stanów Zjednoczonych, a także szeroką ofertę certyfikowanych szkoleń, warsztatów i kursów podnoszących kompetencje zawodowe i językowe. Z kolei dzięki wizytom studyjnym w firmach, instytucjach i samorządach współpracujących z uczelnią przy realizacji projektów badawczo-rozwojowych studenci PK będą mieli jeszcze więcej okazji do bezpośredniego kontaktu z praktyką inżynierską.
Konkurs Zintegrowane Programy Uczelni jest kolejnym projektem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którego celem jest rozwijanie szkolnictwa wyższego tak, by mogło ono jak najpełniej realizować aktualne potrzeby społeczne i gospodarcze.

Pełną listę ocenionych projektów znajdziecie na stronie internetowej NCBiR.