Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Myslovitz - Sprzedawcy marzen
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

17.08
2021
Pomóż Adze stanąć z powrotem na nogi!

Pomóż Adze stanąć z powrotem na nogi!

 
Pomóż Adze stanąć z powrotem na nogi!
Wspinaczka, jazda konna, narciarstwo, biegi i slack line – Aga nigdy nie marnowała czasu, wykorzystując w pełni każdą chwilę, łącząc wszystkie swoje pasje z dwoma kierunkami studiów - na Politechnice Krakowskiej i AWF - a przy tym zawsze znajdując czas na rozmowę ze znajomymi, pomoc i uśmiech.
 
W czerwcu tego roku Agnieszka wróciła z zawodów biegowych z silnym bólem pleców, wkrótce potem zaczęła mieć problemy ze wzrokiem. Po wizycie u kilku lekarzy trafiła do szpitala na oddział neurologii, gdzie z dnia na dzień straciła wzrok w jednym oku i doznała paraliżu dolnej części ciała. Po ponad tygodniu spędzonym w szpitalu, w niepewności i strachu co będzie dalej, bez bezpośredniego kontaktu z kimkolwiek bliskim (z powodu pandemii na oddział nie wpuszczono nawet najbliższej rodziny), zdiagnozowano u niej zespół Devica. Jest to nieuleczalna, rzadka choroba układu nerwowego, w wyniku której układ odpornościowy atakuje rdzeń kręgowy oraz nerwy wzrokowe, produkując przeciwciała i powodując stan zapalny tych elementów układu nerwowego. Choroba często wiąże się z kolejnymi nawrotami, powodującymi utratę wzroku i możliwości samodzielnego poruszania się, jednak wczesne wykrycie i szybkie podjęcie leczenia zwiększa szanse na zachowanie sprawności i powrót do normalnego życia.
 
 
 
Od ponad miesiąca Aga przechodzi intensywną terapię wszystkimi dostępnymi metodami farmakologicznymi w Klinice Neurologii. Przeszła cztery schematy leczenia, obecnie jest w trakcie kolejnego, powoli zaczyna odzyskiwać czucie w dolnej części ciała i stawia pierwsze samodzielne kroki. Przed nią jednak jeszcze długa droga rehabilitacji, zanim będzie mogła odzyskać sprawność.
 
 
 
I w tej drodze Aga potrzebuje Waszej pomocy
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners