Circle of Bards - Czarne Smoki

Polskie kolędy w wykonaniu krakowskich chórów

Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” wystąpi w Centrum Kongresowym ICE Kraków; wspólnie z innymi lokalnymi zespołami wykonując najpopularniejsze polskie kolędy i pastorałki. Koncert rozpocznie się o godz. 19:30, w poniedziałek 28 stycznia. Wstęp bezpłatny.

Podczas koncertu pn. „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami” wystąpi blisko 600 wykonawców. Program zawierać będzie wybrane kolędy i pastorałki ze zbiorów Jana Maklakiewicza oraz Feliksa Nowowiejskiego w opracowaniu na chór i orkiestrę kameralną.

Poza Chórem „Cantata" wystąpią m. in.  Chór ASP Cantus Firmus, Vox Populi, oktet wokalny OCTAVA ensemble, Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie „Dominanta” i Pueri Cantores Cracovienses - Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna II st. w Krakowie.

Darmowe bilety na koncert będzie można zdobyć od środy 23 stycznia, w trzech punktach stacjonarnych InfoKraków: Pawilon Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 2; przy ul. św. Jana 2; na os. Zgody 7. Dodatkowo  dostępne będą na stronie internetowej evenea.pl.