Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

06.06
2024
Politechnika przyjazna rodzinom

Politechnika przyjazna rodzinom

 
Politechnika Krakowska przygotowała w ostatnich miesiącach powitalne prezenty, by w ten sposób wyrazić radość z pojawienia się na świecie dzieci pracowników. Wraz z listem powitalnym od rektora PK, niemowlęta otrzymują zestaw upominków.

Koncepcja work-life balance od kilku lat zyskuje na popularności, a pracodawcy starają się wdrażać ją poprzez konkretne działania, m.in. poprzez wdrażanie benefitów prorodzinnych. Przykładem jest chociażby dofinansowanie do żłobków, przedszkoli czy klubów dziecięcych. Z takiej formy wsparcia mogą od wielu lat korzystać pracownicy Politechniki Krakowskiej. Bez wątpienia dobrym przykładem działań prorodzinnych i troski o rodziców oraz ich dzieci jest oferta opieki medycznej. Pracownicom, ale także partnerkom pracowników, Politechnika Krakowska umożliwia bezpłatne skorzystanie z usługi mobilnego KTG. Uczelnia nawiązała w tym celu współpracę z firmą Carebits, zapewniającą kobietom profesjonalną opiekę okołoporodową w warunkach domowych. W jej ramach panie mogą samodzielnie wykonać badanie KTG, zaś jego wyniki analizowane są przez wykfalifikowaną kadrę medyczną.

– Pomysł upominków dla nowonarodzonych dzieci pracowników PK pojawił się w momencie, gdy nasz kolega z Działu Promocji został tatą. Tak ważne, osobiste doświadczenia pracowników powinny być zauważone. Po konsultacjach z prof. Andrzejem Szaratą, rektorem Politechniki Krakowskiej i pracownikami Działu Spraw Osobowych i Socjalnych PK, postanowiliśmy przygotować upominki inspirowane popularnymi w wielu miastach wyprawkami, przekazywanymi nowonarodzonym mieszkańcom. W tym przedsięwzięciu nie chodzi tylko o powitanie dziecka na świecie, ale też wyraz empatii z pracownikami przeżywającymi jeden z najważniejszych momentów w życiu – mówi Anna Chmura, pomysłodawczyni akcji i kierowniczka Działu Promocji.

 

Na stoliku lezy białe ubranko body dziecięce z grafiką zielonego smoka w czapce krakowskiej z napisem PK. Obok pudełko, w którym stoi biały miś z napisem "PeKuś" oraz granatowa teczka z logotypem Politechniki Krakowskiej.

Wraz z listem powitalnym od rektora, „politechniczne” niemowlęta otrzymują body i maskotkę z mechanizmem szumiącym. Ubranko zostało specjalnie zaprojektowane (grafika nawiązuje do maskotki Samorządu Studenckiego PK – smoka Tadzika) i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Z kolei miś o imieniu „PeKuś” zawiera w sobie urządzenie emitujące szum. Dźwięk działa na niemowlęta kojąco, uspokaja je i pomaga zasnąć. „PeKuś” posiada także tryb czujnika snu, który sprawia że mechanizm sam włącza się ponownie, gdy dziecko zacznie płakać lub w jego otoczeniu pojawi się hałas.

 

 – Akcja powitalna prezentów dla dzieci naszych pracowników, spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Obdarowani pracownicy przekazują na nasze ręce uznanie dla pomysłodawców i realizatorów akcji. Dostajemy także podziękowania dla samego JM Rektora za gratulacje oraz patronowanie tej inicjatywie. Otrzymujemy maile z informacjami, że pracownicy są mile i pozytywnie zaskoczeni, a pracodawca pokazuje jak ważni są dla niego. Jest to oznaka sympatii ale też szacunku dla pracownika, który nie czuje się jedynie małym trybikiem w wielkiej maszynie PK, ale osobą zauważoną i docenioną. Akcja ta wpisuje się w podjęte przez DSOiS działania HR, które mają na celu zbudowanie dobrego wizerunku pracodawcy w oczach pracowników. Staramy się szeroko działać w zakresie akcji socjalnych dla dzieci jak np.: półkolonie, bilety wstępu do różnych ciekawych miejsc, wycieczki itd czy skierowanych do nowozatrudnionych pracowników działania w ramach wprowadzenia procesów onboardingowych, które są naszą najnowszą inicjatywą – mówi Katarzyna Dydek, kierowniczka Działu Spraw Osobowych i Socjalnych.

 

Niezmiernie ważną kwestią jest ułatwianie rodzicom codziennego funkcjonowania w przestrzeni publicznej. W wielu budynkach tworzone są przestrzenie dostosowane do przewijania i karmienia niemowląt. Wkrótce toaleta z tego typu udogodnieniami powstanie na kampusie przy ul. Warszawskiej. Pamiętajmy, że Politechnika Krakowska jako instytucja świadoma koncepcji work-life balance, dba także o starsze dzieci pracowników. Uczelnia organizuje dla nich różne atrakcje, m.in. z okazji Dnia Dziecka czy Mikołajek. Rodzice mogą skorzystać z tańszych biletów do Energylandii i teatrów. W miesiącach letnich realizowane są półkolonie – spore ułatwienie dla rodziców w czasie trwania wakacji szkolnych, a dla dzieci ciekawy sposób na spędzanie czasu wolnego. Pamiętajmy, że work-life balance polega również na promowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Pracownicy PK i ich najbliżsi, chcąc zadbać bardziej o swoje ciało, mogą skorzystać z karty MultiSport.

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners