Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Foo Fighters - Times Like These
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

15.03
2023
Politechnika pamięta o swoim Patronie. Wkrótce Bieg Kościuszkowski oraz konkurs na temat Tadeusza Kościuszki

Politechnika pamięta o swoim Patronie. Wkrótce Bieg Kościuszkowski oraz konkurs na temat Tadeusza Kościuszki

 
Politechnika pamięta o swoim Patronie. Wkrótce Bieg Kościuszkowski oraz konkurs na temat Tadeusza Kościuszki
Przed nami kolejna rocznica wybuchu insurekcji kościuszkowskiej. Politechnika Krakowska pamięta o swoich wybitnym patronie – Tadeuszu Kościuszce i zgodnie z wieloletnią tradycją, 24 marca organizuje Bieg Kościuszkowski.
To już 45. edycja tej imprezy. Również 24 marca odbędzie się I etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy pn. „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”, adresowanego do uczniów szkół średnich i studentów. Zainteresowanie tegoroczną edycją było bardzo duże.
 
Bieg Kościuszkowski organizowany jest przez Politechnikę Krakowską, Klub Uczelniany AZS PK, Centrum Sportu i Rekreacji PK oraz Fundację Politechniki Krakowskiej. Wydarzenie służy upamiętnieniu postaci Tadeusza Kościuszki oraz przysięgi, którą złożył on narodowi polskiemu 24 marca 1794 r. na krakowskim rynku. Pierwszy Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki odbył się w 1977 r. z inicjatywy Edwarda Surdyki, Piotra Jeża i Jana Żurka.
 
Areną tegorocznych sportowych zmagań będzie – podobnie jak w 2022 r. – kampus główny Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Jednak nim zawodnicy wyjdą na start, o godz. 10.30 przedstawiciele Politechniki Krakowskiej, szkół imienia Tadeusza Kościuszki, służb mundurowych i stowarzyszeń historycznych złożą kwiaty na płycie Rynku Głównego w miejscu historycznego wystąpienia Tadeusza Kościuszki. Następnie uroczyste złożenie kwiatów odbędzie się na dziedzińcu uczelni pod popiersiem patrona PK.
 
45. Bieg Kościuszkowski rozegrany zostanie w następujących kategoriach:
 
Bieg kobiet – 4 x 1 okrążenie;
Bieg mężczyzn – 5 zmian x 1 okrążenie;
Bieg VIP-ów – 1 okrążenie trasy;
Bieg osób z niepełnosprawnościami (bieg integracyjny) – 4 x 1 okrążenie;
Bieg pracowników PK – 1 okrążenie.
 
Jedno okrążenie wyznaczonej trasy to dystans około 700 metrów. Rywalizację rozpocznie bieg VIP-ów. Następnie zaplanowano biegi sztafetowe kobiet, osób z niepełnosprawnościami oraz mężczyzn. Prowadzone będą także dodatkowe klasyfikacje, takie jak: Memoriał Edwarda Surdyki (w zmodyfikowanej formule – w rywalizacji udział mogą wziąć wszystkie pracowniczki i pracownicy PK), Memoriał im. dr. Piotra Jeża (indywidualna klasyfikacja mężczyzn na odcinku pierwszej zmiany), Puchar Zarządu Głównego AZS (indywidualna klasyfikacja kobiet na odcinku pierwszej zmiany), klasyfikacja uczelni krakowskich, klasyfikacja służb mundurowych oraz klasyfikacja szkół średnich. Zgłoszenia do udziału we wszystkich biegach są przyjmowane poprzez elektroniczny formularz. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia w Informatorze 45. Biegu Kościuszkowskiego.
 
 
Podczas, gdy kampus główny PK będzie 24 marca areną zmagań fizycznych, uczniowie szkół średnich oraz studenci, którzy do 10 marca dokonali rejestracji, przystąpią do I etapu ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Dział Promocji Politechniki Krakowskiej organizuje przedsięwzięcie już po raz 11. Do rywalizacji zgłosiło się aż 217 osób i to ze wszystkich województw. W gronie uczestników, 126 osób stanowią uczniowie szkół średnich, zaś 91 – studenci.
 
XI edycja Konkursu Tadeusz Kociuszko inżynier i żołnierz
 
I etap konkursu ma formę testu on-line, złożonego z 30 pytań zamkniętych, dotyczących życia i działalności Tadeusza Kościuszki. 10 najlepszych uczestników (5 uczniów i 5 studentów) przejdzie do wielkiego finału, który odbędzie się 14 kwietnia w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” na terenie Politechniki Krakowskiej. Uczestnicy walczą o atrakcyjne nagrody finansowane i rzeczowe, zaś troje najlepszych uczniów zyska dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners