Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Szymon Wydra & Carpe Diem - Bede soba
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

16.07
2020
Politechnika Krakowska znów w szanghajskim rankingu dziedzin naukowych

Politechnika Krakowska znów w szanghajskim rankingu dziedzin naukowych

 
Politechnika Krakowska znów w szanghajskim rankingu dziedzin naukowych
Shanghai Ranking Consultancy przygotowała kolejny światowy ranking dziedzin naukowych – ShanghaiRanking's Global Ranking of Academic Subjects 2020. Znalazła się w nim Politechnika Krakowska, a także inne uczelnie z Polski.
 
W rankingu, który publikowany jest od 2009 r., uczelnie z całego świata porównywane są osobno w każdym z 54 obszarów nauki, w kategoriach: „Engineering”, „Natural Sciences”, „Life Sciences”, „Medical Sciences”, „Social Sciences”.
 
Politechnika Krakowska została sklasyfikowana w kategorii „Inżynieria” w dyscyplinie naukowej „Inżynieria mechaniczna” na miejscach 301-400. W tym samym przedziale znalazły się też inne uczelnie z Polski: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Wrocławska, Politechnika Śląska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Poznańska, Politechnika Łódzka. Politechnika Warszawska uplasowała się w tej dyscyplinie naukowej na miejscach 201-300. Pierwsze zajął brytyjski University of Cambridge. Na miejscu drugim i trzecim znalazły się chińskie uczelnie: Xi'an Jiaotong University i Tsinghua University. 
 
W tegorocznym rankingu najwięcej czołowych pozycji zajęły uniwersytety amerykańskie, m.in. Harvard University, Massachusetts Institute of Technology (MIT) oraz Yale University.
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners