Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

21.09
2022
Politechnika Krakowska zacieśnia współpracę z firmą Symkom

Politechnika Krakowska zacieśnia współpracę z firmą Symkom

 
Politechnika Krakowska zacieśnia współpracę z firmą Symkom
Politechnika Krakowska i firma Symkom rozwijają współpracę. W poniedziałek, 19 września br. umowę w tej sprawie podpisali prorektor ds. nauki PK prof. dr hab. inż. Dariusz Bogdał, dyrektor Centrum Doskonalenia Badań Naukowych PK prof. dr hab. inż. Paweł Ocłoń oraz prezes firmy Symkom dr inż. Leszek Rudniak i dyrektor regionalny dr inż. Maciej Ginalski. Porozumienie wzmacnia dotychczasową kooperację i otwiera drogę do nowych działań.
Wspólne projekty PK i Symkom będą dotyczyć m.in. organizacji inicjatyw naukowo-badawczych, warsztatów, szkoleń i konferencji w obszarze związanym z kompleksowymi analizami numerycznymi. W ramach umowy rozwijana będzie współpraca w zakresie wykorzystania oprogramowania Ansys (jego certyfikowanym dostawcą jest firma Symkom) do szkolenia pracowników i studentów PK oraz  realizacji projektów inżynierskich i badawczych, wykorzystujących symulacje numeryczne. – Dzięki współpracy z Symkomem zyskujemy szersze możliwości korzystania z zaawansowanych narzędzi w  badaniach naukowych i pracach B+R oraz wsparcie ekspertów firmy, którzy będą dzielić się wiedzą o możliwościach tych narzędzi. To wyposaży naszych naukowców, doktorantów i studentów w specjalistyczne kompetencje, niezbędne w pracy akademickiej i niezwykle pożądane we współpracy z partnerami z otoczenia gospodarczego – podkreśla prorektor PK prof. Dariusz Bogdał.
 
Współpraca PK z firmą Symkom ma pionierski charakter, jeśli chodzi o jej zakres. Politechnika Krakowska, jako pierwsza uczelnia w Polsce, uzyskała dostęp do kompleksowego zestawu licencji na oprogramowanie do prowadzenia symulacji komputerowych Ansys. Dotyczy to zarówno licencji akademickich (do działań dydaktycznych i badawczych), jak i komercyjnych (na realizowanie przez uczelnię projekty dla firm). Wszystkie licencje mają bardzo szeroki zakres. Do pakietu licencji dołączony został także cykl szkoleń dla pracowników.
 
Użytkowanie licencji Ansys w pracach realizowanych na zlecenie partnerów z otoczenia przemysłowego oraz cykl szkoleń dla społeczności koordynować będzie na PK Centrum Doskonalenia Badań Naukowych. Pracownicy uczelni mieli już możliwość zapoznania się z możliwościami, które daje oprogramowanie w akademickich projektach inżynierskich, w ramach pierwszych warsztatów, zorganizowanych we współpracy z Symkomem. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Zaprezentowano na nich zagadnienia podstawowe (np. przygotowanie geometrii modeli obliczeniowych), ale też tematy bardziej zaawansowane, związane z analizami mechanicznymi, szybkozmiennymi, przepływowymi i elektromagnetycznymi. – Program wspólnych szkoleń będziemy rozwijać. W tym celu chcemy w ramach Centrum Doskonalenia Badań Naukowych PK powołać Akademię Symulacji Numerycznych – zapowiada dyrektor CDBN prof. Paweł Ocłoń. 
 
Zapisy wstępne na serię kolejnych bezpłatnych szkoleń, organizowanych w ramach poszerzanej właśnie współpracy już się zaczęły. Ich tematyka może być dopasowywana do potrzeb pracowników PK. Uzgadniana będzie wspólnie przez ekspertów z Symkomu oraz grupę użytkowników oprogramowania Ansys na Politechnice Krakowskiej, której przewodniczy dr hab. inż. Bogdan Szybiński, prof. PK z Wydziału Mechanicznego. Więcej informacji i rejestracja na stronie: https://symkom.pl/szkolenia-z-analizy-numerycznej-w-srodowisku-ansys-cz-2/
 
Symkom sp. z o.o. posiada 25-letnie doświadczenie w zakresie modelowania numerycznego. Spółka jest certyfikowanym dostawcą oprogramowania firmy Ansys, będącej globalnym liderem zapewniającym rozwiązania inżynieryjne do symulacji komputerowych (pozwalające na prowadzenie symulacji sprzężonych z dziedziny mechaniki, przepływów i elektromagnetyzmu). Od 1997 r. Symkom wspiera polskie przedsiębiorstwa, uczelnie oraz startupy, które dzięki wykorzystaniu oprogramowania mogą zwiększyć efektywność przygotowywanych projektów, a przez to podnieść poziom innowacyjności oraz konkurencyjności. Symkom zaproponował środowisku naukowemu specjalną ofertę pozwalającą na korzystanie z oprogramowania Ansys na preferencyjnych warunkach, a w przypadku licencji studenckich – bezpłatnie.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners