Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Loom - Ptaki (radio edit)
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

03.01
2023
Politechnika Krakowska zachęca do ograniczania zużycia energii elektrycznej

Politechnika Krakowska zachęca do ograniczania zużycia energii elektrycznej

 
Politechnika Krakowska zachęca do ograniczania zużycia energii elektrycznej
Nowy rok to nowe postanowienia. Zapewne wielu z nas chciałoby zmienić swoje codzienne nawyki w taki sposób, by ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Nie tylko ze względu na wysokie koszty, ale także w kontekście ochrony środowiska. Wszak niższe zużycie energii to mniejsza eksploatacja węgla, ropy czy gazu oraz redukcja emisji dwutlenku węgla. Aby ułatwić oszczędzanie i pomoc planecie Politechnika zachęca do skorzystania z kalkulatora zużycia energii elektrycznej.

Jest on dostępny w sekcji „Wspólnie oszczędzamy energię na PK” na stronie głównej uczelni. Każdy może obliczyć ile KWh pochłania codzienne korzystanie z różnych urządzeń, np. komputera stacjonarnego, laptopa, sprzętu audio, czajnika elektrycznego, ekspresu do kawy, kuchenki mikrofalowej czy lodówki. Taka symulacja z pewnością skłoni niektórych do refleksji, a stąd już blisko do konkretnych inicjatyw.

Na Politechnice Krakowskiej już w minionym roku podjęliśmy działania zmniejszające zużycie energii. Pamiętajmy, że skuteczne oszczędzenia, to nie tylko rozwiązania systemowe, ale przede wszystkim zmiana nawyków w codziennych zachowaniach. Sprawdź, w jaki sposób możesz oszczędzać energi.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners