OneRepublic - Secrets

Politechnika Krakowska wśród założycieli Krakow Universities Network

11 krakowskich uczelni powołało Krakow Universities Network / Sieć Uniwersytetów Krakowskich. Celem porozumienia jest promowanie oferty edukacyjnej i badawczej krakowskich szkół wyższych w obszarze współpracy międzynarodowej, wypracowanie modelu współpracy Sieci Uniwersytetów Krakowskich z zagranicznymi partnerami oraz budowanie marki polskiego szkolnictwa wyższego na arenie międzynarodowej.

Sygnatariusze porozumienia powołującego KUN to: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Akademia Ignatianum w Krakowie, Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

– Celem Sieci Uniwersytetów Krakowskich są wspólne działania jedenastu uczelni ze stolicy Małopolski, w tym Politechniki Krakowskiej, obejmujące udział w międzynarodowych targach edukacyjnych, cykl szkoleń Krakow Staff Week dla pracowników uczelni z innych krajów, budowanie rozpoznawalnej za granicą marki krakowskich uczelni oraz kompleksowa promocja w Internecie i mediach społecznościowych. Zamiarem sygnatariuszy jest wyjście naprzeciw wyzwaniom związanym z internacjonalizacją na miarę trzeciej dekady XXI w. – mówi Katarzyna Baron-Lisiakiewicz, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej  Politechniki Krakowskiej.

Inicjatywa Krakow Universities Network jest efektem kooperacji specjalistów zajmujących się na krakowskich uczelniach współpracą międzynarodową w ramach tzw. Krakowskiego Śniadania Międzynarodowego (zainicjowanego przez AGH). Nieformalne początkowo spotkania, służące wymianie doświadczeń, przekształciły się w forum ukierunkowane na integrację krakowskich uczelni w obszarze współpracy międzynarodowej, wypracowanie kompleksowego modelu kooperacji z zagranicznymi partnerami oraz dotarcie do jak największej liczby obcokrajowców mogących podjąć studia w stolicy Małopolski. W efekcie 11 sygnatariuszy podpisało wiosną 2021 r. porozumienie powołujące Krakow Universities Network (KUN) / Sieć Uniwersytetów Krakowskich. W imieniu PK porozumienie podpisał rektor prof. Andrzej Białkiewicz, reprezentantem uczelni w KUN jest mgr Katarzyna Baron-Lisiakiewicz, kierownik DWM PK.