Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Cinemon - Na Na Na
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

16.06
2020
Politechnika Krakowska wśród najlepszych uczelni świata!

Politechnika Krakowska wśród najlepszych uczelni świata!

 
Politechnika Krakowska wśród najlepszych uczelni świata!
Politechnika Krakowska w prestiżowym zestawieniu najlepszych uczelni świata - QS World University Ranking! To już kolejna edycja rankingu czołowych szkół wyższych świata, w którym znalazła się PK. W tym roku w zestawieniu sklasyfikowano 15 polskich uczelni, a w sumie oceniono 5500 uczelni z całego świata. Na czele rankingu uczelnie amerykańskie.
 
QS World University Ranking jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych (obok Rankingu Szanghajskiego, Times Higher Education i U-Multirank). Przygotowuje go brytyjska firma Quacquarelli Symmonds, która wydaje publikacje poświęcone edukacji i studiowaniu za granicą. Zestawienie powstaje w oparciu o sześć kryteriów: reputacja w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczba cytowań oraz liczba studentów i pracowników z zagranicy.
 
W tym roku QS World University Ranking 2021 znalazło się ok. 1000 uczelni, w tym 15 polskich: Uniwersytet Warszawski (321.), Uniwersytet Jagielloński (326., awans o 12 pozycji), Politechnika Warszawska (511-520) oraz Politechnika Krakowska, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Gdański, Politechnika Wrocławska i Politechnika Śląska (wszystkie na miejscach 801-1000). Na czele trzy amerykańskie uczelnie: Massachusetts Institute of Technology (MIT), Stanford University i Harvard University.
 
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners