The Cardigans - Sabbath Bloody Sabbath

Politechnika Krakowska wspiera akcję „Pola Nadziei”

Politechnika Krakowska od wielu lat włącza się w akcję charytatywną „Pola Nadziei” i w tym roku nie mogło być inaczej. Kwesta dla osób terminalnie chorych, którą organizuje Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”, odbywa się – w związku z pandemią – wirtualnie.

Każdy może wesprzeć podopiecznych Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Niezmienny pozostaje symbol przedsięwzięcia – żonkil. XXIV edycja akcji odbywa się pod hasłem #ŻonkilowePodajDalej.

Celem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, ale także zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi chorych oraz szerzenie idei hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” obejmuje całościową i profesjonalną opieką osoby terminalnie chore, głównie na nowotwory. Pomoc świadczona jest na oddziale stacjonarnym, a także w domu pacjenta. Dzięki staraniom członków Towarzystwa w 1996 r. został wybudowany dom – Hospicjum św. Łazarza.

Tegoroczna edycja „Pól Nadziei” to głównie działania w mediach społecznościowych. Towarzyszy im hasło #ŻonkilowePodajDalej. Organizatorzy zachęcają do narysowania lub sfotografowania symbolu akcji – żonkila, a następnie zamieszczenia grafiki w poście na swoim profilu w mediach społecznościowych. W treści wpisu należy oznaczyć profil Hospicjum św. Łazarza w Krakowie oraz hasztag #ŻonkilowePodajDalej i adres do zbiórki: www.pomagam.pl/podaj-dalej.

Za pomocą wskazanej strony internetowej można dokonywać wpłat na hospicjum. Osoby, które nie mają konta w social mediach, mogą swoje zdjęcia lub rysunki z żonkilami przesyłać pocztą tradycyjną na adres: Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”, ul. Fatimska 17, 31-831 Kraków.

XXIV edycja „Pól Nadziei” potrwa do 30 maja. Akcję wspiera Politechnika Krakowska. Włączył się w nią rektor PK prof. Andrzej Białkiewicz. Zachęcamy studentów i pracowników uczelni do udziału w #ŻonkilowePodajDalej, a tym samym wsparcia pacjentów i pracowników Hospicjum im. św. Łazarza.