Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Mr.Big - Wild World
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

21.04
2022
Politechnika Krakowska włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

Politechnika Krakowska włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

 
Politechnika Krakowska włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi
Przed nami Międzynarodowy Dzień Ziemi. 22 i 23 kwietnia Urząd Miasta Krakowa, spółki miejskie i inne instytucje, w tym Politechnika Krakowska, organizują wydarzenia o charakterze edukacyjnym, skierowane do dzieci i dorosłych.

 

Pracowników, studentów i doktorantów z PK będzie można spotkać w sobotę 23 kwietnia w godz. 11.00-17.00 w Alei Róż. Udział w wydarzeniu „EdukujeMy – Zmiana zaczyna się od działania!” wezmą przedstawiciele trzech wydziałów: Inżynierii Środowiska i Energetyki, Architektury oraz Inżynierii i Technologii Chemicznej, którzy przygotują różne atrakcje. 
 
Chemicy z Politechniki w swoim plenerowym laboratorium zaprezentują w jaki sposób za pomocą kilku kropel można stworzyć całą paletę barw. Pokażą też, jak – przy użyciu kuchennych akcesoriów i produktów – nadmuchać balonik bez użycia ust, „magiczny” sposób znikania styropianu oraz stworzą chemiczny, kolorowy ogród. Ponadto, zainteresowani będą mogli sprawdzić jakie jest pH napojów spożywanych na co dzień i poznać sposób na ekologiczne przetwarzanie domowych odpadków. 
 
Dr hab. inż. arch. Katarzyna Hodor, prof. PK z Katedry Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury PK, a także studenci z Koła Naukowego Krajobrazy „Landscapes” i Koła Naukowego „Arboris” opracowali różne zadania i quizy dla uczestników eventu „EdukujeMy – Zmiana zaczyna się od działania!”. Wśród atrakcji konkurs na rozpoznawanie roślin, tworzenie miasta ze śmieci, sadzenie różnych roślin doniczkowych. 
 
Dr hab. inż. Agnieszka Generowicz, prof. PK (Katedra Technologii Środowiskowych) i dr inż. Monika Rerak (Katedra Energetyki) z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki przygotowały konkursy edukacyjne dotyczące kwestii ochrony środowiska, m.in. czystego powietrza i segregacji odpadów. 
 
Zobacz informacje o wydarzeniu na krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners