Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Czeslaw Spiewa - Mieszko i Dobrawa Jako Poczatek
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

11.09
2020
Politechnika Krakowska w kolejnym międzynarodowym rankingu szkół wyższych

Politechnika Krakowska w kolejnym międzynarodowym rankingu szkół wyższych

 
Politechnika Krakowska w kolejnym międzynarodowym rankingu szkół wyższych
Po QS World University Ranking i szanghajskim rankingu dziedzin naukowych przyszła kolej na Times Higher Education World University Rankings. Politechnik Krakowska uplasowała się po raz pierwszy w zestawianiu THE – jednym z najważniejszych rankingów najlepszych uczelni na świecie.

 

Times Higher Education World University Rankings przygotowywany jest przez brytyjskie czasopismo „Times Higher Education”, które zajmuje się tematyką szkolnictwa wyższego. W rankingu brane są pod uwagę wyniki poszczególnych uczelni w zakresie nauczania, jakości badań naukowych, transferu wiedzy oraz pozycji międzynarodowej. W najnowszym zestawieniu znalazło się w sumie 1527 szkół wyższych z całego świata, w tym 19 z Polski. 
 
Poza Politechniką Krakowską, po raz pierwszy w rankingu zostały odnotowane: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Uniwersytet Wrocławski. Ponadto w Times Higher Education World University Rankings 2021 znalazły się: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet SWPS w Warszawie, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytet Śląski. 
 
Times Higher Education World University Rankings jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych (obok Rankingu Szanghajskiego, QS World University Ranking i U-Multirank). Na czele najnowszego zestawienia uplasowały się uczelnie z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Oksfordzki, drugie – Uniwersytet Stanforda, a trzecie Uniwersytet Harvarda. 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners