Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - Z Naszej odkurzonej Black Sabbath ( 1970 )
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

18.11
2019
Politechnika Krakowska nominowana w konkursie „ProJuvenes”. Głosowanie trwa!

Politechnika Krakowska nominowana w konkursie „ProJuvenes”. Głosowanie trwa!

 
Politechnika Krakowska nominowana w konkursie „ProJuvenes”. Głosowanie trwa!
Projekt „Aktywny Inżynier” opracowany wspólnie przez Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej, Akademicki Związek Sportowy PK oraz uczelniane Centrum Sportu i Rekreacji znalazł się w finale konkursu "Pro Juvenes". Teraz inicjatywa z Politechniki Krakowskiej walczy o głosy internautów.
 
Geneza projektu „Aktywny Inżynier” sięga 2016 roku i zmian w zajęciach wychowania fizycznego na studiach II stopnia, jakie wprowadziło rozporządzenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rozporządzenie nie przewidywało prowadzenia zajęć i znosiło punkty ECTS dla tego przedmiotu.
 
Ponieważ wielu studentów zgłaszało chęć udziału w zajęciach sportowych, postanowiono stworzyć przedmiot, który mógłby zostać zakwalifikowany jako przedmiot humanistyczny. Zajęcia w ramach przedmiotu „Aktywny Inżynier” po raz pierwszy odbyły się na studiach II stopnia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019. Duże zainteresowanie przedmiotem sprawiło, że CSiR PK postanowiło w kolejnych semestrach uruchomić także dodatkowe fakultety dla wszystkich studentów.
 
Uczestniczący w zajęciach studenci mają możliwość zdobycia wiedzy z zakresu zasad właściwego odżywiania i zdrowego trybu życia. Program przewiduje także zajęcia na słowni, hali sportowej i fitness oraz możliwość udziału w badaniach naukowych. Dodatkowo, Centrum Sportu i Rekreacji zakupiło urządzenia pozwalające na monitorowanie indywidualnych reakcji studentów na wysiłek fizyczny.
 
Nagrody „ProJuvenes” to inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw. Projekt „Aktywny Inżynier” został nominowany w kategorii „Studenckie Inicjatywy Prozdrowotne”.
 
Głosowanie na projekty trwa do poniedziałku 18.11.2019 do godziny 21:00. Głosować można codziennie za pośrednictwem strony internetowej: https://konwent.psrp.org.pl/#glos
 
W ubiegłym roku nagrodą „ProJuvenes” został nagrodzony 42. Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki. Bieg Kościuszkowski zwyciężył w kategorii „Sport Studencki”.
 
Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners