Circle of Bards - Circle of Bards

Politechniczny symulator tramwaju w TV

Pierwszy polski symulator tramwaju skonstruowany na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej był jednym z uczestników cyklu TVP3 Kraków pt. „Jedź bezpiecznie".

Widzowie TVP3 mogli się zapoznać z niebezpieczeństwami, z jakimi radzą sobie na codzień motorniczowie. Symulator tramwaju NGT6 wiernie oddaje kabinę pojazdu, a symulacja przejazdu zawiera różne niespodzianki, czyhające na trasie: śliskie tory, wtargnięcie pieszego na jezdnię lub awarie pojazdu.

Jeżeli chcielibyście obejrzeć odcinek programu „Jedź bezpiecznie", którego bohaterem był symulator NGT6, kliknijcie tutaj.

Zapraszamy również do wysłuchania rozmowy z Dni Otwartych Symulatora Tramwaju na Wydziale Mechanicznym PK.

Odcinek został zrealizowany przy współpracy z Instytutem Pojazdów Szynowych PK.