Rush - Closer To The Heart

„Pola Nadziei” po raz kolejny zawita na PK

Dziś Politechnika Krakowska po raz kolejny włączy się w akcję „Pola Nadziei”, która w tym roku odbywa się już po raz 22. Na wszystkich kampusach uczelni oraz Osiedlu Studenckim w Czyżynach odbędzie się kwesta na rzecz osób terminalnie chorych z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

W ubiegłym roku społeczność akademicka Politechniki Krakowskiej zebrała prawie 7 tys. złotych.

Celem kampanii „Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, ale również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie na potrzeby osób chorych.

Akcję „Pola Nadziei”, w którą włącza się Politechnika Krakowska, organizuje Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”. Towarzystwo obejmuje całościową i profesjonalną opieką osoby terminalnie chore, głównie na nowotwory. Pomoc świadczona jest na oddziale stacjonarnym, a także w domu pacjenta. Dzięki staraniom członków Towarzystwa w 1996 r. został wybudowany dom – Hospicjum św. Łazarza.

Więcej informacji o kampanii pod adresem: www.polanadziei.pl