Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Cult - Honey From A Knife
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

16.04
2019
Podwyżki w krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania

Podwyżki w krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania

 
Podwyżki w krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania
W Krakowie szykują się zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Nowe, wyższe stawki i opłaty również w weekendy - to pomysł Zarządu Transportu Publicznego. Dodatkowo, strefa ma zostać poszerzona o dwa obszary: osiedle Podwawelskie i Zabłocie.

Zgodnie z nową propozycją, dotychczasowa strefa miałaby zostać podzielona na dwa obszary. Na terenie ścisłego centrum, Zwierzyńca i części Śródmieścia pierwsza godzina parkowania miałaby kosztować 8 złotych. Kolejna - już 9.60 zł. W strefie położonej dalej od Starego Miasta godzinny postój miałby kosztować 5 złotych. Później opłata rosłaby do 6 i 7,20 zł za kolejną godzinę.

Urzędnicy tłumaczą, że propozycja zmian w cenniku jest radykalna, bo opłaty nie zmieniano od 2001 roku. Chcą też, aby komunikacja miejska stała się konkurencyjna cenowo wobec parkowania w najbardziej zatłoczonych obszarach miasta.   - To była wina ustawodawcy, który nie przewidział algorytmu dostosowującego cenę do inflacji i wzrostu zamożności Polaków. 3 złote w 2001 roku było warte mniej więcej tyle co 7,5 złotego dziś. Nie mówimy o radykalnej zmianie cen. Mówimy o przywróceniu realnej wartości miejsca postojowego. Jaka będzie ostateczna cena? Decydujący głos mają radni. Nasza propozycja startowa to 8-8,5 złotego  - mówi Bartosz Piłat z Zarządu Transportu Publicznego.

Zdaniem urzędników, po podniesieniu cen za parkowanie w rejonie centrum część kierowców przesiądzie się do komunikacji miejskiej. W Krakowie zaczną powstawać też komercyjne wielopoziomowe parkingi, których budowa do tej pory nie była opłacalna właśnie ze względu na niskie ceny za postój w strefie.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners