U2 - Stuck In A Moment You Can't Get Out Of

PK wysoko w raporcie Urzędu Patentowego RP

Politechnika Krakowska znalazła się na szóstym miejscu wśród polskich szkół wyższych, które zgłosiły najwięcej wynalazków i praw ochronnych na wzory użytkowe - wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Urząd Patentowy RP.

Spośród uczelni, w 2015 roku najwięcej zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych dokonała Politechnika Wrocławska (119). Politechnika Krakowska plasuje się na szóstym miejscu z 83 zgłoszeniami. W porównaniu do roku 2014, PK awansowała wśród uczelni z miejsca dziesiątego, wówczas z 44 zgłoszeniami.