H-Blockx - Little Girl

PK w rankingu Szanghajskim

Politechnika Krakowska została sklasyfikowana w światowym rankingu najlepszych szkół wyższych przygotowanym przez Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju. Academic Ranking of World Universities (ARWU) publikowany jest od 2003 r.

Politechnika Krakowska znalazła się w kategorii „Inżynieria” oraz dyscyplinie naukowej „Inżynieria chemiczna”. Poza PK w rankingu pojawiły się inne uczelnie z kraju: Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Śląska, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Wrocławska.
Podobnie jak w poprzednim roku, pierwsze miejsca zajęły uczelnie amerykańskie i brytyjskie.