Daughtry - Renegade

PK przygotuje kursy online dla Navoica

Projekty z Politechniki Krakowskiej otrzymają dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach konkursu na przygotowanie darmowych kursów online dla platformy Navoica.pl. Łączna suma wsparcia dla PK wynosi blisko 1,8 mln złotych.
Navoica to polska platforma edukacyjna typu MOOC (ang. Massive Open Online Course - Masowy Otwarty Kurs Online), pozwalająca na korzystanie z dostępnych kursów wszystkim osobom zainteresowanym nauką, zdobywaniem nowych kompetencji i umiejętności. Platforma pozwala na kształcenie przez całe życie, jest darmowa i dostępna przez całą dobę. Po ukończonym kursie każdy zarejestrowany użytkownik może otrzymać certyfikat wystawiony przez uczelnię, która opracowała dany kurs.

Navoica została uruchomiona w ubiegłym roku przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundację Młodej Nauki. Rozstrzygnięty 28 czerwca br. konkurs pt. „Kurs na MOOC” pozwoli poszerzyć ofertę edukacyjną platformy, gdzie mają znaleźć się szkolenia językowe, warsztaty programowania, kursy przedsiębiorczości i nowoczesnego marketingu, a nawet zajęcia z języka migowego.

Wsparcie finansowe Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój - otrzymają 52 projekty kursów, w tym te opracowane na Politechnice Krakowskiej:

„MOOC języków” - 341 312,50 zł dofinansowania;

„PK=POWER of KNOWLEDGE” - 496 118,62 zł dofinansowania;

„Praktyczne aspekty projektowania obiektów budowlanych w świetle standardów europejskich” - 642 018,75 zł dofinansowania;

„MOOC Kodowania” - 284 000 zł dofinansowania.

Łączna kwota wsparcia wszystkich zwycięskich projektów wynosi prawie 20 mln złotych.