Amarok - Fieldmour II

PK podpisało umowę z PGW Wody Polskie

Politechnika Krakowska zawarła porozumienie o współpracy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. Miało to miejsce 23 stycznia w siedzibie krakowskiego RZGW, za sprawą dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska dr hab. inż. Stanisława Rybickiego oraz dyrektor zarządu Aleksandry Malarz.

Współpraca Politechniki oraz PGW Wody Polskie rozwijana będzie w obszarach związanych z inżynierią, budownictwem wodnym, ochroną przed powodzią, suszą oraz zarządzaniem środowiskiem wodnym.

W umowie poza zapisami odnośnie współpracy naukowo-badawczej, znalazły się punkty istotne z perspektywy studenta WIŚ – badania terenowe, praktyki i warsztaty na obiektach hydrotechnicznych. Ponadto jedną z form współdziałania ma być określanie tematów prac dyplomowych oraz współpracę przy ich realizacji.