Frjiid Pink - House Of The Rising Sun

PK podpisało porozumienie z Meksykiem

W czwartek 14 czerwca Politechnika Krakowska i meksykański stan Morelos podpisały list intencyjny o współpracy, która dotyczyć będzie wspólnych badań transportu miejskiego, logistyki międzynarodowej i wymian studenckich.

Delegacja z Meksyku pojawiła się na terenie kampusu PK podczas konferencji pt. „Modelling. Modelowanie podróży i prognozowanie ruchu”. Porozumienie podpisane z Politechniką Krakowską odpowiada potrzebom i planom rozwojowym meksykańskiego stanu Morelos. Umowa umozliwi wymianę studencką oraz udział uczelni w działaniach na rzecz upowszechniania kultury, warsztatach, seminariach i kursach dyplomowych. Specjaliści z Politechniki Krakowskiej będą mogli uczestniczyć w lokalnych i regionalnych badaniach transportu miejskiego w Meksyku oraz projektowaniu i planowaniu platform transportu multimodalnego.
Umowa między Politechniką Krakowską a meksykańskim stanem Morelos została podpisana przez rektora PK prof. Jana Kaziora i dyrektora Stanowej Rady Kapitału Ludzkiego ds. Rozwoju Gospodarczego Stanu Morelos, Fernando Bahena Hernándeza.