Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
 



 

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

23.06
2021
PK podpisała umowę dotyczącą polsko-chińskiej Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej

PK podpisała umowę dotyczącą polsko-chińskiej Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej

 
PK podpisała umowę dotyczącą polsko-chińskiej Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej
22 czerwca br. Politechnika Krakowska i Politechnika Białostocka podpisały z Uniwersytetem Tianjin Chengjian w Chinach szczegółową umowę dotyczącą funkcjonowania Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej (ang. International School of Engineering).

 

Dzięki niej chińscy studenci będą kształcić się pod okiem naukowców z Polski i otrzymają podwójny dyplom. Eksperci z PK zajmą się edukowaniem na kierunkach architektura oraz architektura krajobrazu, a dydaktycy z Białegostoku na budownictwie i inżynierii środowiska. 
 
 
Trójstronne ogólne porozumienie o utworzeniu Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej (ISE) zostało zawarte w 2017 r. Umowa z 22 czerwca doprecyzowuje zapisy dotyczące organizacji i kształcenia w ISE. Uroczystość z udziałem przedstawicieli trzech uczelni odbyła się z wykorzystaniem platformy komunikacji zdalnej. Z ramienia Politechniki Krakowskiej podpis złożył rektor prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz. – Dziś formalnie konstytuuje się projekt pod nazwą Międzynarodowa Szkoła Inżynierska. Szczegółowe porozumienie między Politechniką Krakowską, Uniwersytetem Tianjin Chengjian i Politechniką Białostocką wieńczy kilkuletni okres negocjacji oraz wznosi współpracę tych uczelni na wyższy poziom – mówi prof. Andrzej Białkiewicz. 
 
Międzynarodowa Szkoła Inżynierska działa w strukturach Uniwersytetu Tianjin Chengjian w mieście Tianjin położonym 114 km na południowy wschód od Pekinu, będącym dużym ośrodkiem handlu i przemysłu, a także ważnym portem nad Morzem Żółtym i ośrodkiem wydobycia ropy naftowej. Językiem wykładowym ISE jest angielski, a kształcenie odbywa się na studiach I i II stopnia.
 
Pierwsza rekrutacja do Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej została przeprowadzona w 2020 r. Założono, że każdego roku ISE przyjmie 240 studentów na studia I stopnia i 60 na II stopień. Strony umowy – PK, PB i TCU – będą prowadzić Szkołę do 2028 r., a inicjatywa może zostać przedłużona. – Międzynarodowa Szkoła Inżynierska jest wyjątkowym w skali Polski projektem trójstronnej współpracy w dziedzinie kształcenia chińskich studentów na tak masową skalę oraz uzyskiwania przez nich podwójnych dyplomów chińskiej i polskiej uczelni – tłumaczy kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PK mgr Katarzyna Baron-Lisiakiewicz. 
 
Umowa zawarta między Politechniką Krakowską, Politechniką Białostocką i uczelnią w Tianjinie zakłada wspólne opracowywanie programów dla wszystkich rodzajów studiów, w tym celów kształcenia zawodowego, wymagań dotyczących kształcenia zawodowego, programów nauczania, planów nauczania itp. Pracownicy naukowo-dydaktyczni Politechniki Krakowskiej będą kształcić chińskich studentów na kierunkach: architektura oraz architektura krajobrazu. Politechnika Białostocka odpowiedzialna jest za budownictwo oraz inżynierię środowiska. Po ukończeniu nauki, chińscy studenci otrzymają dyplom odpowiednio jednej z polskich uczelni. Docelowo naukowcy z Polski mają regularnie odwiedzać Uniwersytet Tianjin Chengjian, by prowadzić tam zajęcia. Również chińscy studenci spędzą część swoich studiów w Polsce.
 
Nadzór nad prowadzeniem Szkoły sprawuje Wspólny Komitet Zarządzający. Przy okazji uroczystego podpisania umowy odbyło się pierwsze posiedzenie tego gremium, którego wiceprzewodniczącym jest prof. dr hab. inż. Jan Kazior, rektor Politechniki Krakowskiej w kadencji 2016-2020. – Odczuwam dużą satysfakcję z faktu, że starania ostatnich czterech lat – dobra i rzetelna praca na rzecz wspólnej inicjatywy – przyniosły rezultat w postaci dzisiejszego wydarzenia. Mam nadzieję, że Międzynarodowa Szkoła Inżynierska spełni oczekiwania studentów i wszystkich współtworzących ją stron – mówi prof. Jan Kazior. 
 
Członkiem Wspólnego Komitetu Zarządzającego ISE jest także Katarzyna Baron-Lisiakiewicz, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej. Funkcję prodziekana Katedry Architektury i Architektury Krajobrazu sprawuje dr hab. inż. arch. Krzysztof Bojanowski, prof. PK. Wicedyrektorami Katedry działającej w ramach ISE są: dr hab. inż. arch. Katarzyna Łakomy, prof. PK oraz dr inż. arch. Rafał Zawisza, prof. PK z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. 
 
 
« powrót
 






 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners