Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Circle of Bards - Scarlet Moon
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

12.04
2022
PK na wyciągnięcie ręki, nawet bez wychodzenia z domu!

PK na wyciągnięcie ręki, nawet bez wychodzenia z domu!

 
PK na wyciągnięcie ręki, nawet bez wychodzenia z domu!
7 kwietnia odbył się {Wirtualny} Dzień Otwarty na Politechnice Krakowskiej. Uczniowie szkół średnich mieli okazję, by poznać uczelnię, ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji. Przez całe wydarzenie pracownicy PK odpowiadali też na pytania widzów przesyłane w komentarzach pod facebookową transmisją.
Dodatkową atrakcją były pytania konkursowe i quiz pod koniec WDO. 
 
{Wirtualny} Dzień Otwarty na PK został podzielony na kilka części. W każdej oddaliśmy głos naszym studentom i doktorantom, którzy opowiadali o swoich własnych doświadczeniach i projektach naukowych. Ponadto, wyemitowaliśmy specjalnie przygotowane materiały, m.in. reportaże, wywiady i prezentacje. W pierwszej części „Oni wiedzą, jak to robić! Poznajcie naszych młodych naukowców” porozmawialiśmy z naukowcami, którzy – mimo młodego wieku – mają już na swoim koncie znacznie osiągnięcia. Naszym Dniem Otwartym włączyliśmy się również w ogólnopolską akcję „Dziewczyny na Politechniki”, organizowaną przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. W związku z tym druga część WDO pn. „Siła Kobiet” była poświęcona paniom. Ze studentkami, absolwentkami oraz pracownicami uczelni dyskutowaliśmy m.in. o stereotypach związanych z płcią i studiami technicznymi oraz o innowacyjnych osiągnięciach badaczek z Politechniki Krakowskiej.
 
W trzeciej sekcji „Razem zawsze łatwiej! Wspieramy naszych studentów” zaprezentowaliśmy życie studenckie. Odbyła się rozmowa z przedstawicielami kół naukowych i FutureLab – specjalnej jednostki PK, która wspiera kreatywnych studentów. Przedstawiliśmy działalność Samorządu Studenckiego Politechniki Krakowskiej oraz możliwości wymiany studenckiej. Nie zabrakło miejsca na sport, o którym porozmawialiśmy ze studentami-sportowcami z AZS PK. Ponieważ studia dla wielu młodych ludzi wiążą się z przeprowadzką do innego miasta, także i ten ważny aspekt znalazł swoje miejsce w czasie WDO. 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners