Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Queen - Headlong
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

29.06
2015
[PK]   Na rzecz rozwoju integracji regionalnej Żywca

[PK] Na rzecz rozwoju integracji regionalnej Żywca

 
[PK]   Na rzecz rozwoju integracji regionalnej Żywca
W piątek, 26 czerwca w żywieckim Ratuszu, podczas sesji wyjazdowej Senatu Politechniki Krakowskiej, burmistrz Żywca Antoni Szlagor i rektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak podpisali na czas nieokreślony porozumienie o dalszej współpracy oraz rozwijaniu kontaktów pomiędzy uczelnią a miastem.

 

Intencją porozumienia jest podjęcie wielokierunkowej współpracy między Miastem Żywiec a Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki, w zakresie działań na rzecz rozwoju integracji regionalnej, obejmującej między innymi: infrastrukturę komunikacyjną, ład i zagospodarowanie przestrzenne, zrównoważony rozwój i ochronę środowiska oraz ochronę zabytków i zasobów naturalnych.

Współpraca miasta z krakowską uczelnią będzie obejmować m.in.: organizowanie wspólnych zespołów problemowych, dla rozwiązywania określonych zagadnień, oraz wspólnych przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych i promocyjnych, a także współorganizację konferencji i seminariów.

Politechnika zapewnia, że w tematyce realizowanych prac naukowo-badawczych i doświadczalnych będzie ujmować aktualne i perspektywiczne potrzeby merytoryczne i organizacyjne miasta. Władze Żywca podejmą się opieki nad praktykami i stażami studentów, organizowanymi przez uczelnię. „Pierwsi studenci przyjadą do miasta nad Sołą i Koszarawą już we wrześniu. W trakcie praktyk będą mieli za zadanie stworzyć koncepcje renowacji kamienic w ciągu ulicy Dworcowej” - informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Żywcu Tomasz Terteka.


Należy przypomnieć, że Politechnika Krakowska współpracuje z Miastem Żywiec już od kilkudziesięciu lat. Od lat 70. XX wieku, uczelnię z regionem żywieckim łączy również malowniczo położony Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Politechniki Krakowskiej nad Jeziorem Żywieckim, który w swojej historii wychował setki adeptów żeglarstwa. Rozbudowana kilka lat temu infrastruktura ośrodka otworzyła możliwość szkolenia i organizowania obozów żeglarsko-rekreacyjnych także dla osób niepełnosprawnych.

 

źródło: www.pk.edu.pl

MG

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners