David Guetta Feat. Sia - David Guetta Feat. Sia - She Wolf (Falling To Pieces) - Radio Edit

Pierwszy Przegląd Etiud Studenckich w Kinie SFINKS

DKF Kina Studyjnego Sfinks zaprasza na "Pierwszy Przegląd Etiud Studenckich Katowickiej Szkoły Filmowej". 20 kwietnia 2015 godz. 19.00. Wstęp wolny.

W programie:

Magma reż. Paweł Maślona (30 minut)  czarna komedia, 2013,

wyst: Łukasz Simlat, Ewa Kaim, Adam Nawojczyk

Janusz – sprzedawca w sklepie meblowym przypadkowo rozrywa poduszkę–to pierwszy wypadek w firmie od dłuższego czasu.

Co tak naprawdęnie daje mu spokoju? Nagroda na 38. Festiwalu w Gdyni za niestereotypowe ukazanie kryzysu współczesnego człowieka w formie czarnej komedii.

"Tylko dla obłąkanych" reż. Paweł Maślona (12 minut) czarna komedia, 2010,

wyst: Dorota Segda, Robert Więckiewicz

Tragikomiczna historia pary, której odechciało siężyć. Hary próbował popełnić samobójstwo. Sally namówiła go więc na gręw golfa,

umożliwiającą ucieczkę od myślenia o problemach. Czy dało to jakiś efekt? Nagroda na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich w Monachium.

Zabawy dziecięce reż. Olga Kołagate (9 minut) obycz., 2011,

wyst: Emilia Stachurska, Benjamin Sikora, Krzysztof Snopek.

O lemoniadzie z butelki, zabawie w fontannie i małych kłamstewkach…Dorośli, dzieci i zapomniana śląska uliczka.

Radioakcja reż. Tomasz Jurkiewicz (27 minut) dokument, 2007

Dwaj niepełnosprawni chłopcy z Trzebini postanawiają otworzyć internetową stację radiową. Obraz zdobył Grand Prix na 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda & Anima za spontaniczne i pełne humoru ukazanie bohaterów.

Ostatnia akcja reż. Piotr Domalewski (10 minut) komediodramat, 2012,

wyst: Adam Kopciuszewski, Wiesław Kupczak, Mariusz Wojtas.

Opowieśćo pracowniku poczty przed emeryturą, który niesłusznie zostaje zwolniony z pracy. Kiedy odkrywa, kto stałza jego zwolnieniem, postanawia w niekonwencjonalny sposób się zemścić.

Nocny portier reż. Paulina Nurkowska (12 minut) groteska, 2012,

wyst: Bartłomiej Firlet, Piotr Głowacki, PawełFerens.

Noc, opustoszały hotel na pustkowiu. Znudzony portier próbuje wypełnić sobie czym ściągnące sięw nieskończoność godziny pracy.

Przypadkowo w jednym z pokojów dokonuje niecodziennego odkrycia….

Polecamy!