Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Sunrise Avenue - Choose to be me
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

26.08
2020
Pierwsza w Polsce wystawa współczesnego czeskiego komiksu

Pierwsza w Polsce wystawa współczesnego czeskiego komiksu

 
Pierwsza w Polsce wystawa współczesnego czeskiego komiksu
Marek Rubec i Jaromír Švejdík, Pavel Čech, Jiří Grus, Karel Jerie, Lucie Lomová – to autorzy, których prace będzie można obejrzeć podczas pierwszej w Polsce wystawy współczesnego komiksu czeskiego zorganizowanej przez Bibliotekę Kraków w filii na os. Tysiąclecia 42.
Przygotowana we współpracy z Czeskim Centrum wystawa „Tu i teraz. Czeski komiks współcześnie” będzie prezentowana w filii nr 49 Biblioteki Kraków (os. Tysiąclecia 42) od 28 sierpnia – w tym dniu przypada Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów – do 25 września.
 
Na dwudziestu wielkoformatowych planszach zostaną pokazane prace czołowych czeskich twórców, takich jak:  Marek Rubec (album „Jarmil”) i Jaromír Švejdík (seria „Alois Nebel”), a także Pavel Čech, Jiří Grus, Karel Jerie, Lucie Lomová.
 
Wystawa prezentuje różnorodność współczesnego czeskiego komiksu. Pokazuje też główne nurty rozwoju na tamtejszym rynku, na który rocznie trafia około 500 nowych powieści obrazkowych. Ekspozycja stanowi jednocześnie kontynuację wystawy „Tymczasem w innym miejscu – Stulecie czeskiego komiksu”, która była prezentowana w Bibliotece Kraków w ubiegłym roku.
 
Czeska literatura jest w Polsce dobrze znana, ceniona i przede wszystkim czytana. Czy podobnie jest z czeskim komiksem? Sprawdźcie sami.
 
---
 
źródło: Kraków.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners