Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Unknown
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

10.07
2024
Pierwsi absolwenci studiów podyplomowych UX&UI

Pierwsi absolwenci studiów podyplomowych UX&UI

 
Pierwsze absolwentki i pierwsi absolwenci studiów podyplomowych UX&UI Politechniki Krakowskiej odebrali świadectwa. Pod skrótem UX&UI kryje się nazwa User Experience & User Interface Design, czyli proces tworzenia produktu cyfrowego o wysokich walorach funkcjonalnych i wizualnych dla użytkownika. Warte podkreślenia jest to, że w trakcie studiów na PK realizowany jest całościowy proces twórczy bazujący na wyzwaniach projektowych przy współpracy z partnerami biznesowymi.

Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia studiów UX&UI, która odbyła się 6 czerwca w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia”, prowadził kierownik studiów UXUI dr inż. arch. Grzegorz Schnotale z Katedry Rysunku Malarstwa i Rzeźby WA. Uczestniczyli w niej także: prorektor ds. studenckich dr inż. Marek Bauer, pełnomocnik rektora ds. kształcenia dr inż. Otmar Vogt, prodziekan ds. nauki prof. dr hab. inż. arch. Justyna Kobylarczyk, kierownik Katedry Rysunku Malarstwa i Rzeźby prof. dr hab. inż. arch. Maria Jolanta Żychowska oraz profesor wizytujący prof. Gerd Sedelies z Berliner Hochschule für Technik.

 

Dr inż. Marek Bauer nie kryje zadowolenia z nowego kierunku studiów i jego pierwszego rocznika: – Gratuluje serdecznie Katedrze, że bardzo dobrze trafiła z tematem studiów podyplomowych. Absolwentom chciałbym pogratulować trzech rzeczy. Po pierwsze – ukończenia studiów. Druga sprawa – gratuluję podjęcia trudu nauki. Musimy się dzisiaj ciągle uczyć, nie możemy zatrzymać się w rozwoju. Trzecia sprawa – gratuluję podjęcia właściwego wyboru miejsca, w którym odbyliście studia – Politechnika Krakowska, Wydział Architektury. Trafiliście najlepiej, jak tylko mogliście. Idźcie Państwo teraz w świat z tą wiedzą, sprawcie żeby był lepszy.

 

Dr inż. arch. Grzegorz Schnotale podsumowując pierwszą edycję studiów UXUI mówi: – Absolwenci będą kreować nasz przyszły cyfrowy świat. Rozwój w tej dziedzinie jest niesamowicie dynamiczny, a zawód UX&UI designera coraz bardziej zyskuje na znaczeniu i idealnie wpisuje się w aktualne trendy na rynku pracy. Praktycznie każda firma posiada aplikację, stronę internetową lub inny produkt cyfrowy, które są kluczowymi elementami działania biznesu. Sukces produktów cyfrowych zależy od odpowiedniego zaprojektowania aspektów  funkcjonalnych i wizualnych dla konkretnych użytkowników.

 

Studia UXUI przeznaczone są dla absolwentów dowolnych studiów wyższych I stopnia lub II stopnia, zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy i kompetencji z zakresu projektowania doświadczenia i interfejsu użytkownika. W czasie studiów realizowany jest całościowy proces twórczy produktu cyfrowego. Etap UX Discover rozpoczyna się od badań i analizy problemu projektowego. UX Define skupia się wokół zarysowania koncepcji produktu w oparciu o naukę systemów i wzorców projektowych. UI Develop oznacza indywidualne prototypowanie oraz weryfikację prototypów z użytkownikami. W wyniku UI Deliver powstaje ostateczna graficzna strona produktu i jego prezentacja.

 

Studia UXUI na Politechnice Krakowskiej prowadzone są przez doświadczonych praktyków. Uczą tworzenia interaktywnych produktów o wysokich walorach funkcjonalnych i wizualnych. W trakcie studiów zapewniony jest dostęp do niezbędnych narzędzi do prototypowania oraz do komunikacji grupowej i pracy zdalnej. Na zajęciach stacjonarnych każdy student dysponuje indywidualnym stanowiskiem komputerowym z tabletem graficznym. Zajęcia prowadzone są w systemie hybrydowym. Około połowa prowadzona jest zdalnie a połowa stacjonarnie w Krakowie, w budynku Politechniki Krakowskiej przy ul. Podchorążych 1. Praca zdalna jest okazją do posłuchania doświadczeń projektantów pracujących na co dzień m.in. w Nowym Yorku, Berlinie czy też Londynie.

 

Absolwenci, oprócz świadectwa ukończenia studiów podyplomowych z wykazem ukończonych 30 przedmiotów, zyskują też projekt do portfolio, stworzony w warunkach realnej współpracy z firmami. W ubiegłym roku była to marka Medicine, a w przyszłym będzie to grupa Pracuj. Więcej informacji: uxui.pk.edu.pl.

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners