Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

25.09
2020
Październik w Nowohuckim Centrum Kultury

Październik w Nowohuckim Centrum Kultury

 
Październik w Nowohuckim Centrum Kultury
Będzie folkowo, nostalgicznie, malarsko, z humorem i naukowo. Stanisława Celińska, Julia Pietrucha, Hanka Wójciak, Grupa MoCarta, Sebastian Riedel, Kabaret Hrabi, Nowohucki Uniwersytet Dzieci… i nie tylko. Będą obrazy Małgorzaty Jagiełło, zdjęcia Bogny Becker… i nie tylko. Zapraszamy na widownię, do galerii… i nie tylko.

3 października (sobota), g. 19.00, Scena NCK

JULIA PIETRUCHA „Folk it!”

bilety – 90 zł

Julia Pietrucha od kilkunastu sezonów z sukcesem koncertuje w Polsce, zarażając publiczność swoją energią oraz wyjątkowymi piosenkami. Artystce będą na scenie towarzyszyli multiinstrumentaliści, z którymi od nowa zaaranżowała znane dotychczas utwory. Nie zabraknie także niespodzianek – nie tylko tych repertuarowych.

 

 

9 października (piątek), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK

KABARET HRABI „Ariaci” – nowy program

bilety – 80 zł

Kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec w najnowszym programie „Ariaci”. 

Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl, będą Państwo mieli to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna. 

 

 

10 października (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Wspomnienia z wakacji jako reakcja chemiczna lub proces fizyczny

Wakacje już dawno za nami. Teraz mamy nowe wyzwania i obowiązki. My jednak postanowiliśmy wrócić do tych najmilszych wspomnień i opisać je w sposób chemiczny i fizyczny. Morze w butelce, własny piasek i burza w słoiku to doświadczenia, które nam najbardziej przypominają wakacje.

bilety - 100 zł (karnet miesięczny, cztery spotkania)

 

 

10 października (sobota),g. 19.00, Scena NCK

DOBRY WIECZÓR U HANKI WÓJCIAK – koncert jubileuszowy

W koncercie weźmie udział Kapela Hanki Wójciak w składzie: Hanka Wójciak, Tomasz Czaderski, Jacek Długosz, Mateusz Frankiewicz, Jakub Piechnik, Tomasz Pawlak oraz zaproszeni goście: Susanna Jara, Asia Nawojska, Alicja Tanew

Hanka Wójciak –  wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Laureatka m.in.: Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej", Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości "Korowód", Rock & Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind.

bilety -  40 zł

 

 

14 października (środa), g. 19.00, Scena NCK

„MORE” Monika Węgrzynowicz, Marcin Janus / premiera

Dwa solowe spektakle w wykonaniu artystek związanych z Krakowskim Centrum Choreograficznym: Moniki Węgrzynowicz i Marty Wołowiec.

„MORE”, g. 19.00– premiera!

ruch: Monika Węgrzynowicz

dźwięk: Marcin Janus

„TENS”, g. 20:15

koncepcja, choreografia, taniec: Marta Wołowiec

muzyka: Wojciech Kiwer

bilety - 35/25 zł

 

 

16 październik (piątek), g. 19.00, Scena NCK

SEBASTIAN RIEDEL & CREE – wspomnienie o Ryszardzie Riedlu

Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciał mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree, którego mottem stały się słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

Cree wystąpi w składzie:

Sebastian Riedel – gitara, śpiew, harmonijka

Bartłomiej Miarka – gitara

Lucjan Gryszka – gitara basowa

Kuba Majerczyk – perkusja

Adam Lomania – instrumenty klawiszowe

bilet - 90 zł

 

 

17 października (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Kolory chemii, czyli barwniki w życiu codziennym

Czy chemia ma swój kolor? Potrafimy niebieski zamienić w żółty, czerwony, a nawet zielony. Na tych zajęciach dowiecie się jak kolorowy jest świat, który nas otacza, co to jest chromatografia, indygodyna i antocyjany.

bilety - 100 zł (karnet miesięczny, cztery spotkania)

 

 

18 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

STANISŁAWA CELIŃSKA „Jesienna…”

z zespołem pod kierownictwemMacieja Muraszko

bilety - 90/80 zł 

Niezwykły koncert, bardzo osobisty i przesycony miłością, pragnieniami oraz tęsknotami. Stanisława Celińska podjęła się niełatwego zadania - na prośbę swoich fanów Artystka zdecydowała się napisać teksty skierowane właśnie do tych wszystkich, którzy szukają ukojenia, spokoju, wsparcia. Słowa wspaniale otulił w nuty kompozytor, aranżer i producent Maciej Muraszko, sięgając po instrumenty, które potrafią zawładnąć wyobraźnią słuchacza m.in. skrzypce, flet, akordeon czy mandolinę. Duet Stanisława Celińska i Maciej Muraszko to od wielu lat gwarancja jedynego, niepowtarzalnego klimatu oraz niezapomnianych chwil.

„Jesienna…” to antidotum na smutek, odizolowanie, złe samopoczucie, pochmurny poranek. Przede wszystkim to przyjaciel, w którego warto się wsłuchać - doskonałe lekarstwo na współczesne rozterki.

Stanisława Celińska jest znakomitą i wszechstronną aktorką uwielbianą przez publiczność. Ale jest również znaną i bardzo lubianą piosenkarką. Jej wspaniałe interpretacje, spotkania z widownią, jej empatia i charyzma przyciągają różne pokolenia. I nie bez powodu - na jej płytach i na koncertach każdy znajdzie coś dla siebie.

Artystce na scenie towarzyszy zespół pod kierownictwem Macieja Muraszko w składzie: Wojciech Olszewski, Kuba Frydrych, Krzysztof Samela, Julia Muraszko, Paweł Pełczyński, Janusz Muraszko.

 

 

22 października (czwartek),g. 18.00, scena NCK

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI -  Leonard Cohen

wystąpią:
Paweł Orkisz– śpiew, gitara

Michał Rapka- kontrabas

Zygmunt Golonka- fortepian

zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

bilety – 25/20 zł

 

 

22 października (czwartek), g. 18.00, sala 203

RELIGIA FILOZOFIA KULTURA

Tajemnice masonerii „Masoni i iluminaci. Ateistyczny i liberalny nurt w masonerii francuskiej, włoskiej i amerykańskiej”

wykład dr nauk humanistycznych Elżbiety Wawro

bilety – 2 zł

 

 

24 października (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Chemiczne Halloween

Dynia z płonącymi i dymiącymi oczami to nasza specjalność! Samozapłon i magiczny wulkan. Czyli doświadczenia, których nie zobaczycie nigdzie indziej.

bilety - 100 zł (karnet miesięczny, cztery spotkania)

 

 

24 października (sobota), g. 12.00, sala 008

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI -Wydział Detektywistyczny

Halloweenowy sejf

Czy wiecie, że istnieje na świecie tajny sejf, który skrywa w sobie potworną zjawę? W dodatku, kod do niego można zdobyć jedynie podczas specjalnego halloweenowego śledztwa. Odnajdź tropy, użyj magicznego pędzelka do ujawnienia odcisków palców, zbadaj podejrzane substancje i odkryj jaka zjawa kryje się w sejfie.

bilet - 35 zł (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc)

 

 

24 października (sobota), g. 17.00, Scena NCK

Dziecięcy Zespół Góralski Mali Hamernicy – „Koncert jesienny”

W programie koncertu znajdą się pieśni i tańce z programów: „Miyłuj Podhaly”, „Papieża nam Polska dała”, „Na naskom nucicke”.

Folklor Skalnego Podhala w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Góralskiego Mali Hamernicy to z pietyzmem oddane ludowe obrzędy, zwyczaje, pieśni i tańce. Zobaczymy wielobarwny korowód tancerzy, którzy w rytm muzyki granej na żywo wprowadzą widzów w podhalańskie klimaty. Rzetelny folklor w wydaniu dzieci porywa energią i ujmuje wdziękiem.

koncert poprowadzą: Monika Lassak i Aleksander Kopeć

kierownictwo artystyczne: Anna i Kazimierz Lassakowie

bilety – 20 zł

 

 

27 października (wtorek), g. 19.00, Scena NCK

GRUPA MOCARTA WŚRÓD GWIAZD*

*czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta

bilet - 80 zł

Grupa MoCarta wśród gwiazd to tytuł kolejnego programu znanego  i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz – wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta,  a Antonio Vivaldi przyzna się, dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę… Grupa MoCarta wśród gwiazd to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili  do szkoły.

 

 

28 października (środa), g. 18.00, sala kameralna 203

LiteARTura"Kobiety Nowej Huty. Cegły, perły i petardy" - spotkanie z autorką książkiKatarzyną Kobylarczyk
Nazywano ją „perłą pięciolatki” i „młodszą siostrą Magnitogorska” – nawet propaganda lat 50. nie miała wątpliwości, że Nowa Huta jest kobietą. Dlaczego więc jej symbolem został półnagi murarz, mężczyzna? Gdzie podziały się nowohuckie murarki i architektki, przodowniczki pracy i artystki, działaczki i opozycjonistki? Jesteśmy świadkami bicia rekordów i antyreżimowych demonstracji. Poznajemy dziewczyny - te, które kładły cegły i te, które rzucały petardy.

 

 

29 października (czwartek), g.17.00, Scena NCK

KABARET PARANIENORMALNI „Z humorem czeba żyć” - nowy program

bilet - 70 zł

Jak żyć? Szukasz odpowiedzi na to odwieczne i fundamentalne pytanie?

Jak zwykle niezawodni PARANIENORMALNI rozwiewają wszelkie wątpliwości – z humorem!  Czasami nie bywa różowo, a życie to nie bajka, ale zawsze pomoże nam poczucie humoru. Jest cudownym lekarstwem na codzienność, rutynę i inne nieszczęścia.

PARANIENORMALNI w swoim najnowszym programie żartują ze spraw codziennych,  relacji międzyludzkich , kwestii damsko-męskich i roli mediów w naszym życiu.

A wszystko to z właściwą sobie lekkością. Z humorem trzeba żyć! – oto recepta na szczęśliwe, udane życie. Doktor Prozak wypisze ją każdemu. Nowe skecze, nowe sytuacje, nowi bohaterowie , ale także znane postaci wykreowane przez Paranienormalnych w nowej i odświeżonej odsłonie. Dwie godziny najlepszego lekarstwa – niezwykły kontakt z publicznością, lekkość i energia, której nie można się oprzeć. Tego możecie się spodziewać. Obiecujemy, że uśmiech nie będzie schodził Wam z twarzy, a uśmiech to krzywa , która prostuje wszystko.

 

 

NCK wystawy

 

EWA I JANUSZ GAJEWSCY „Może marzenia to są, a może sny"  – wystawa fotografii

3 września – 31 października, FOTO-GALERIA

wstęp wolny

 

MAŁGORZATA JAGIEŁŁO - jubileuszowa wystawa malarstwa

5–28 października, Biała Galeria CENTRUM

wernisaż - 9 października (piątek), g. 18.00

wstęp wolny

 

BOGNA BECKER - wystawa obiektów i fotografii

7–25 października, Czarna Galeria CENTRUM

wernisaż – 7 października (środa), g. 18.00

wstęp wolny

Podczas wernisażu premiera filmu krótkometrażowego „Równoległe światy Bogny Becker” w reżyserii Jędrzeja Lipskiego.  

 

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO - stała wystawa malarstwa

czynna: piątek-niedziela, g. 13.00-19.00

bilety – 10/8 zł

 

JERZY DUDA-GRACZ - GALERIA AUTORSKA

stała wystawa malarstwa i grafiki

czynna: piątek-niedziela, w g. 13.00-19.00

bilety – 10/8 zł

 

 

 

A JUŻ W LISTOPADZIE…

 

15 listopada  g. 19.00, Scena NCK

ØRGANEK W NOWYM ŚWIECIE

 

20 listopada g. 19.00, Scena NCK

PABLOPAVO I LUDZIKI Z NAPRAWDĘ DUŻYM ZESPOŁEM

 

21 listopada  g. 19.00, Scena NCK

URSZULA  koncert akustyczny

 

 

W budynku NCK obowiązują:

Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COVID-19 <kliknij>

Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK. 

Wejście na wydarzenie, możliwe jest po złożeniu przez każdego widza oświadczenia o tym, że ten według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wraz z oświadczeniem uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie udostępnianych danych osobowych w zakresie określonym w „Wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce”<kliknij>, pod rygorem odmowy wpuszczenia takiego widza na widownię. Formularze oświadczenia dostępne są do pobrania <kliknij> oraz u pracowników obsługi widowni, którym należy wydać wypełnione i podpisane oświadczenie.

 


 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners