Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Limp Bizkit - Rollin'
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

21.06
2021
Patrycja Mikołajek zaskoczyła ...i zwyciężyła

Patrycja Mikołajek zaskoczyła ...i zwyciężyła

 
Patrycja Mikołajek zaskoczyła ...i zwyciężyła
Pandemia stała się meritum rozważań najlepszego referatu przedstawionego podczas niedawno zakończonej Sesji Studenckich Kół Naukowych WA PK
Z ramienia Koła Naukowego Architektury Najnowszej, działającego pod opieką: Prof. dr hab. inż. arch. Ewy Węcławowicz-Gyurkovich i dr inż. arch. Joanny Białkiewicz – I miejsce zajęła Patrycja Mikołajek z referatem pt.: „Pandemia w architekturze vs architektura w pandemii„.
 
Patrycja Mikołajek: „Pandemia COVID-19 skłoniła wszystkich do refleksji. Nasze życie gwałtownie wywróciło się do góry nogami. Zmieniły się nasze potrzeby, tryb życia, a także niemal każdy aspekt naszej egzystencji. Nagle okazało się, że przestrzenie, w których żyjemy nie są wystarczająco dostosowane do nowych okoliczności. Klaustrofobiczne mieszkania, brak wydzielonych pomieszczeń pełniących funkcję biura, czy miejsca do nauki, ograniczony dostęp do natury i świeżego powietrza. Ilu z nas borykało się z takim problemem? Nasze otoczenie to niezwykle istotny aspekt, który ma ogromny wpływ na ludzkie samopoczucie. Główną rolę w kreowaniu go ma nikt inny, jak architekci. Swoją prezentacją chciałam skłonić do refleksji, zwrócić uwagę na problemy i zagadnienia związane z pracą w domu oraz pokazać rozwiązania, które tworzą przyjazne i bezpiecznie przestrzenie w dobie pandemii„.
 
Z Koła Naukowego Historii Architektury Polskiej, działającego pod opieką: dr inż. arch. Elżbiety Waszczyszyn, prof. PK i dr inż. arch. Joanny Białkiewicz – II miejsce zajęły Julia Sarwa i Maria Waszczyszyn prezentując pracę pt.: „Współczesne techniki i technologie w ochronie i ekspozycji zabytkowej  architektury sakralnej zachowanej w stanie ruiny. Wstęp do analizy odbioru społecznego„.
 
Na III miejscu ex aequo znaleźli się ponownie członkowie Koła Naukowego Architektury Najnowszej Łukasz Dworak z prezentacją pt.: „Metafizyczna podróż. Dom Luisa Barragána” oraz Maria Waszczyszyn, która zaprezentowała temat pt.: „Architektura symbiotyczna – przywracanie więzi z naturą w zurbanizowanej, post-pandemicznej przestrzeni człowieka„.
 
Wyróżnienie otrzymał członek Koła Naukowego Historii Architektury Polskiej i student B.D. in English Dawid Żurowski za prezentowany w języku angielskim referat pt. „Crystal  Palace  in  London  – a  great feat  of  engineering”.
 
Gratulujemy studentom i opiekunom nagrodzonych w tym roku kół naukowych i życzymy im dalszych sukcesów.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners