Blink-182 - I Miss You

Ostatnia okazja na wzięcie udziału w Budżecie Studenckim PK

Warsztaty, szkolenia, a może zakup sprzętu ułatwiającego naukowy rozwój? Tylko do jutra trwa nabór wniosków do Budżetu Studenckiego dla studentów i doktorantów Politechniki Krakowskiej. To pierwsza edycja przedsięwzięcia, które na pewno pozwoli jeszcze bardziej zintegrować społeczność uczelni. Pula środków do rozdysponowania wynosi 20 tys. zł.

Organizatorem Budżetu Studenckiego jest Fundacja Politechniki Krakowskiej, która realizuje przedsięwzięcie w ramach jubileuszu 30-lecia Studenckiego Centrum Kultury Politechniki Krakowskiej „Kwadrat”.

Nasz projekt, inspirowany Budżetem Obywatelskim, ma na celu zaangażowanie studentów Politechniki Krakowskiej do działań na rzecz swoich rówieśników, a także służy zbadaniu aktualnych potrzeb studentów. Liczymy, że pomoże to Fundacji zaplanować nowe działania adekwatnie do studenckich potrzeb, które w okresie pandemii i zdalnej nauki uległy znacznej zmianie – mówi Paweł Domino, prezes Zarządu Fundacji Politechniki Krakowskiej. Jak dodaje, planowane jest również zaangażowanie studentów w realizację poszczególnych projektów.

Projekty zgłaszane w ramach Budżetu Studenckiego mogą być zróżnicowane. Pod uwagę brane będą propozycje warsztatów, szkoleń, eventów artystycznych czy zakupu jakiegoś sprzętu. Warto pamiętać, że zgłaszane projekty nie mogą dotyczyć prac remontowych i budowlanych.

Termin składania wniosków upływa 10 marca. Następnie odbędzie się głosowanie, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy studenci i pracownicy PK. Każdy z nich będzie mógł drogą elektroniczną (przez aplikację Microsoft Forms) oddać jeden głos. Projekty cieszące się największym poparciem społeczności, zostaną wpisane do Budżetu Studenckiego Politechniki Krakowskiej.