Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Foo Fighters - Everlong [Acoustic]
 



 

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

13.12
2024
Osobistości Nauki to badaczki z Politechniki Krakowskiej. Nasze naukowczynie znów docenione!

Osobistości Nauki to badaczki z Politechniki Krakowskiej. Nasze naukowczynie znów docenione!

 
Osobistości Nauki to badaczki z Politechniki Krakowskiej. Nasze naukowczynie znów docenione!
W Wiśle tegoroczne Mikołajki były świętem nauki, biznesu, innowacji i inspiracji do doskonalenia się na różnych płaszczyznach życia zarówno zawodowego, jak i osobistego. To właśnie 6 grudnia br. odbył pierwszy Polski Kongres Rozwoju. W gronie obecnych na tym wydarzeniu naukowców, przedsiębiorców, samorządowców i innowatorów nie brakowało przedstawicieli Politechniki Krakowskiej. Nasze badaczki podzieliły się swoją ekspercką wiedzą, a ich osiągniecia zostały dostrzeżone przez kapitułę programu „Polski Innowator” 2024. Nagrodzony został również Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki PK, który otrzymał Odznakę ImpactPL.

Według organizatorów Polski Kongres Rozwoju to jedyny taki event, gdzie mądrość spotyka się z kreatywnością a biznes łączy się z wartościami rodzinnymi. Wydarzenie na równi stawia tematy związane z innowacyjnym biznesem, nowoczesnym samorządem, rozwojem nauki z zagadnieniami dotyczącymi równowagi życia osobistego i zawodowego (work-life balance). Tym samym agenda wydarzenia była pełna motywujących wykładów, dyskusji panelowych i prelekcji. Głównymi tematami były m.in. aspekty środowiskowe, społeczne oraz ład korporacyjny, siła kobiet, komercjalizacja wyników działalności B+R czy przyszłość branży IT. Swoją wiedzą z uczestnikami wydarzenia podzielili się eksperci ze świata nauki, biznesu i samorządu. Jedną z prelegentek była prof. dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec, która wzięła udział w debacie eksperckiej „Siła kobiet”.
 
Istotne dla uczestników Polskiego Kongresu Rozwoju zagadnienia były poruszane nie tylko w formie debat eksperckich. Formuła wydarzenia zakładała również część warsztatową (np. warsztaty kohortowe, sesje mastermind) i różnego typu prelekcje. W gronie przemawiających była mgr inż. Dagmara Słota, absolwentka biotechnologii na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, a obecnie uczestniczka Szkoły Doktorskiej PK, a także pracownica Katedry Inżynierii Materiałowej na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki. Wygłosiła ona prelekcję ,,Regeneracja kości na miarę XXI wieku: Nowe materiały, nowe możliwości”.
 
Merytoryczny aspekt Polskiego Kongresu Rozwoju 2024 to również prezentacja wybitnych osiągnięć polskich naukowców oraz ukazanie roli biznesu i jego wpływu na rozwój. Punktem kulminacyjnym wydarzenia była gala networkingowa połączona z zaprezentowaniem laureatów dwóch programów wizerunkowych – Polski Innowator 2024 oraz Odznaka ImpactPL.  
 
Celem działań związanych z programem wizerunkowym „Polski Innowator” jest wskazanie osób, które poprzez podejmowane przez siebie działania przyczyniają się do rozwoju innowacyjności w Polsce, a także upublicznianie wyników ich działań. Wyróżnienie otrzymują przedstawiciele świata nauki, biznesu i samorządu, które w podejmowanych przez siebie działaniach stawiają na równowagę między życiem zawodowym a osobistym. Decyzją kapituły programu w gronie laureatów znalazły się badaczki z Politechniki Krakowskiej: prof. dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec (Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki), mgr inż. Dagmara Słota (Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki), dr hab. inż. Jolanta Jaśkowska (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej) oraz dr hab. inż. Maria Kurańska, prof. PK (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej). Nasze naukowczynie zostały docenione w kategorii Osobistość Nauki.
 
Z kolei program wizerunkowy Odznaka ImpactPL skierowany jest do instytucji naukowych, jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw dbających o rozwój polskiej gospodarki. Nagrodzeni w swoich działaniach stawiają na transparentność, otwartość na dialog, współpracę między biznesem, samorządem i nauką, a także przywiązują uwagę do komunikacji wizerunkowej, zbalansowanego rozwoju i równowagi między działaniami zawodowymi, a życiem osobistym swoich pracowników i partnerów. Taką odznakę w tym roku otrzymał m.in. Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki PK.
 
 
« powrót
 






 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners