Animators - No!

Oryginalny pomysł na rower z PK

Wojciech Janas, tegoroczny absolwent Politechniki Krakowskiej, zaprojektował koncepcję stabilnego roweru trójkołowego dla seniora oraz przechyłową konstrukcję dla nastolatka - w ramach pracy dyplomowej na Wydziale Mechanicznym.

Dzięki specjalnym nakładkom zwykły rower można zamienić na praktyczny trójkołowiec idealny na zakupy lub ekstremalne przygody, w wersji dla chętnych nieco silniejszych wrażeń. Projekty powstały w ramach prac inżynierskiej i magisterskiej studenta Wydziału Mechanicznego PK pod opieką prof. dr. hab. inż. Witolda Grzegożka. Przechyłowy rower został zgłoszony do ochrony wzorem użytkowym w Urzędzie Patentowym RP.
Dyplomant oraz promotor chcą oboma pomysłami zainteresować producentów rowerów i skomercjalizować wynalazek.

Więcej na pk.edu.pl. Zapraszamy również do wysłuchania rozmowy z wynalazcą, którą przeprowadziliśmy podczas programu "Poranek w Nowinkach".