Soundgarden - Black Hole Sun

Ogólnopolski Przegląd Chórów Akademickich

Od czwartku 28 czerwca do niedzieli 1 lipca w Kielcach ma miejsce V Ogólnopolski Przegląd Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2018”. Jednym z wykonawców jest Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata”.

Wydarzenie odbywa się od 2014 roku, organizowane przez Politechnikę Świętokrzyską i Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Najświętszej i Niepokalanej Panny Maryi. Do tej pory w czterech edycjach udział wzięło ponad 800 osób, reprezentujących chóry z całego kraju.

W tym roku wystąpią: Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata”, Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej, Akademicki Chór Politechniki Opolskiej, Chór Akademii Morskiej w Gdyni, Chór Kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego „Cantus Humanus”, Akademicki Chór Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Koncert inauguracyjny zaplanowano na piątek 29 czerwca o godz. 17.00. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia.