Stratovarius - A million light years away

Ogłoszono listy osób przyjętych na PK

10 lipca br. ogłoszono pierwsze listy osób przyjętych na studia na Politechnikę Krakowską. Hitem rekrutacji po raz kolejny była informatyka, o jedno miejsce na tym kierunku walczyło blisko 9 kandydatów!

Na rok akademicki 2017/18 Politechnika Krakowska przygotowała 3217 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia. W ofercie siedmiu wydziałów było 25 kierunków studiów, w tym nowość - odnawialne źródła energii i infrastruktura
komunalna
. W ramach jednej opłaty rekrutacyjnej kandydat mógł wybrać jeden kierunek podstawowy i jeden alternatywny, a ogólnie kandydaci na PK mogli dokonać rejestracji na maksymalnie dwa kierunki podstawowe.

W liczbach bezwzględnych najwięcej rejestracji dokonano na kierunki: informatyka (kierunek prowadzony na trzech wydziałach), budownictwo (na dwóch wydziałach), transport (na dwóch wydziałach), architektura, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, energetyka (na dwóch wydziałach), elektrotechnika, inżynieria biomedyczna, technologia chemiczna, inżynieria środowiska.

Od 11 do 18 lipca wydziałowe komisje rekrutacyjne będą przyjmować dokumenty od kandydatów. 20 lipca ogłoszone zostaną ostateczne listy przyjętych i listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia z list rezerwowych po pierwszej turze rekrutacji. Uczelnia przewiduje dodatkowy nabór na studia I stopnia we wrześniu. Wykaz kierunków dysponujących wolnymi miejscami umieszczony zostanie w serwisie rekrutacja.pk.edu.pl na przełomie lipca i sierpnia. Obecnie trwa jeszcze na Politechnice Krakowskiej rekrutacja na studia I stopnia na kierunku architektura krajobrazu (do 13 lipca) oraz na studia II stopnia (do września).