Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Imagine Dragons - Zero
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

04.03
2023
Od niedzieli pierwszy „Kościuszkon” w Krakowie – maraton studenckiego programowania

Od niedzieli pierwszy „Kościuszkon” w Krakowie – maraton studenckiego programowania

 
Od niedzieli pierwszy „Kościuszkon” w Krakowie – maraton studenckiego programowania
Pierwsza edycja „Kościuszkonu” czyli hackathonu, organizowanego przez Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej, odbędzie się w niedzielę i poniedziałek (5-6 marca) w Krakowie.

Podczas trwającego bez przerwy 2-dniowego turnieju programistycznego studenci będą projektować aplikacje, które mają pomóc rozprawić się z popandemicznymi problemami społecznymi. Wydarzenie urozmaicą targi pracy, warsztaty, prelekcje ekspertów branży IT i inne atrakcje,  przygotowane przez przedstawicieli firm IT i sektora bankowego oraz wykładowców krakowskich uczelni. 

 

 

Do rywalizacji w pierwszym „Kościuszkonie” zgłosili się m.in. studenci Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Głównym punktem hackatonu będzie maraton kodowania czyli tworzenia aplikacji na wskazany przez organizatorów temat. Jakie zadanie stanie przed uczestnikami?

 

– Szczegóły wyzwania uczestnicy poznają przed samym startem rywalizacji, ale już możemy zdradzić, że studenci będą tworzyć aplikację lub projekt, dotyczący ważnych obszarów naszego życia, które szczególnie ucierpiały podczas pandemii COVID-19 oraz związanych z nią obostrzeń – mówi Jakub Kubica z Samorządu Studentów Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, jeden z organizatorów wydarzenia.

 

– Efekty pandemii możemy dostrzec do dziś, nawet w postaci zmian w naszym zachowaniu i samopoczuciu. Może nasze pewne nawyki straciły na znaczeniu? Może zmieniło się podejście do spędzania wolnego czas? Na turnieju przedstawimy 3 tematy projektów do wyboru, która są powiązane z tymi problemami. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez studentów pomysły przyczynią się do rozwiązania popandemicznych wyzwań.

 

Na trzy najlepsze zespoły czekają nagrody finansowe (3 tys., 2 tys. i 1 tys. zł).  Rywalizacji w programowaniu towarzyszyć będą minitargi pracy, warsztaty, prelekcje i inne atrakcje. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę 5 marca o godzinie 11 w Klubie Kwadrat (ul. Skarżyńskiego 1), organizatorzy przygotowali tam miejsca do pracy i odpoczynku, zapewniają też posiłki. „Kościuszkon” zakończy się 6 marca w godzinach popołudniowych, około godz. 15 prezentacje projektów, a po nich ogłoszenie zwycięzców.

 


Kościuszkon odbywa się w Klubie Studenckim „Kwadrat” (ul. Skarżyńskiego 1), początek w niedzielę 5 marca o godz. 11.00, prezentacje rozwiązań i ogłoszenie zwycięzców w poniedziałkowe popołudnie. Na najlepsze zespoły czekają nagrody finansowe.


 

Organizatorami wydarzenia są:  Samorząd Studencki Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej, Koło Naukowe COSMO PK oraz Fundacja Politechniki Krakowskiej.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Białkiewicz oraz dziekan Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PK dr hab. inż. Paweł Pławiak, prof. PK, a także Forum Uczelni Technicznych.

 

Partnerami wydarzenia są firmy: Sabre (partner złoty), Hitachi, SoftServe, Onwelo (partnerzy srebrni),  iTechArt, IBM,  Ericsson; Makarun, Da Grasso.

Więcej informacji na stronie Kościuszkonu i profilu wydarzenia na FB.

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners